США доповнять протиракетну оборону безпілотниками з лазерами
5 Березня , 2017
Переносний річковий гідрогенератор забезпечить енергією весь будинок (відео)
7 Березня , 2017

UPS показала кур’єрський дрон, який запускається з даху фургона

Дрони продовжують захоплювати сферу доставки.

Кур’єрська компанія UPS продемонструвала технологію доставки невеликих вантажів за допомогою мультикоптерів. Незважаючи на успішно доставлену посилку, деякі етапи демонстрації пройшли не так, як очікувалося, повідомляє TechCrunch.

UPS продемонстрировала запускаемый с крыши фургона дрон

У логістиці існує поняття «остання миля», яке використовується для позначення останнього етапу доставки вантажу — безпосередньо клієнту. «Остання миля» в економічному плані обходиться компаніям найдорожче, оскільки на проміжні пункти вантаж потрапляє оптом.

Крім того, останній етап доставки стає особливо невигідним у сільській місцевості — у США між окремими фермами буває значна відстань, яку нерідко доводиться долати по дорозі з грунтовим покриттям. Для того, щоб оптимізувати доставку вантажів у сільській місцевості, UPS планує використовувати мультикоптери, що запускаються з даху вантажного фургона.

На чорничній фермі в околицях міста Тампа (Флорида, США) UPS продемонструвала спільну роботу гібридного фургона і октокоптера, розробкою яких займалася компанія Workhorse Group.

UPS показала курьерский дрон запускаемый с крыши фургона

Фургон оснащений зсувним дахом, закриває роботизований злітно-посадочний майданчик. Автоматизована система точно позиціонує безпілотник при посадці і опускає його вниз, після чого транспортний відсік дрона відкривається і кур’єр UPS може завантажити новий вантаж.

Також безпілотник при посадці автоматично починає заряджатися, тому ручна заміна акумуляторів не потрібна. Використовуваний UPS октокоптер HorseFly завдяки вуглепластиковій рамі важить менше 4,5 кілограмів, при цьому сам може піднімати в повітря до 5 кілограмів вантажу. Дрон розвиває швидкість до 70 кілометрів на годину і може провести в повітрі 30 хвилин.

Безпілотник виконує політ автономно, проте водій фургона в будь-який момент може віддати йому команду на повернення, при цьому на фургоні встановлений власний радіопередавач, на який буде орієнтуватися дрон, якщо пропаде сигнал мобільної мережі.

Компания UPS показала курьерский дрон запускаемый с крыши фургона

Перша показова доставка відбулася без пригод, однак потім стався інцидент, який вказав на деякі недоробки продемонстрованої системи. При спробі другий раз піднятися в повітря дрон нахилився і мало не впав з даху фургона, однак оператор перехопив керування і повернув мультикоптер в початковий стан.

При цьому роботизована платформа не прибрала дрон нижче рівня даху, і зсувний люк мало не пошкодив безпілотник. Точні причини збою в роботі на даний момент невідомі, можливо, безпілотник за щось зачепився при посадці після першого польоту.

У TechCrunch припустили менш правдоподібний сценарій і вважають, що радіосигнал від камер журналістів міг внести перешкоди в навігаційну систему безпілотника. У будь-якому випадку, система, очевидно, ще не готова до комерційного використання і потребує доопрацювання.

На даний момент однією з небагатьох логістичних компаній, що почали комерційну доставку безпілотниками, є Amazon. Перша доставка по програмі Amazon Prime Air сталася 7 грудня 2016 року і зайняла 13 хвилин від остаточного оформлення замовлення на сайті інтернет-магазину до отримання товару клієнтом.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: