Штучний інтелект допоміг розробити для NASA космічного робота-павука
15 Листопада , 2018
Китайське “штучне сонце” розігріло плазму до 100 мільйонів градусів Цельсію
15 Листопада , 2018

Універсальний робот для сільського господарства замінить більшість фермерських інструментів

У сучасному сільському господарстві використовується безліч допоміжних машин і інструментів для покращення виробництва. І вся ця техніка потребує не лише догляду, місця для утримання і палива, але і часто спеціальних навичок для її експлуатації. Одна з компаній по виробництву роботів Small Robot Company спільно з експертами Брістольського Університету нещодавно вирішила, що непогано було б зробити універсальну машину для потреб сільського господарства і представила робота, який може замінити більшу частину існуючих сільгосп інструментів.

Всупереч назві компанії-розробника, дослідний зразок вийшов досить не маленьких розмірів. Його висота становить 3 метри, а вага — 250 кілограмів. Причому це лише свого роду «каркас» для змінних модулів, які можуть виконувати різноманітні функції. Сам же робот отримав назву Jack.

«Витрати на сільське господарство зросли за останні 30 років, навіть незважаючи на те, що доходи і врожайність залишилися колишніми. Ми подорожували по Великобританії протягом шести місяців, розмовляючи з фермерами про те, чого вони хочуть і з’ясували, що вони були б не проти вдосконалити свої методи, але у них немає на це грошей і технічної бази». — розповів один із власників Small Robot Company Скотт Робінсон.

Що стосується змінних модулів, то вони спрямовані на виконання дуже різних завдань. Наприклад, є модуль для підстригання трави, для посіву насіння на оптимальну для даних умов глибину, для збору максимальної кількості врожаю, для орання землі і багато чого іншого. Причому для своїх потреб експерти також розробили спеціальну версію штучного інтелекту Wilma, яка відмінно орієнтується в різних аспектах землеробства і, за словами розробників може, наприклад, при збиранні врожаю «відрізняти ячмінь від пшениці»

На даний момент Small Robot Company очікує схвалення своїх патентів, а вийти на ринок планує в 2021 році. Причому поширюватися роботи будуть як шляхом прямих продажів, так і в оренду.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: