Вченим вперше вдалося зафіксувати явище квантової заплутаності
23 Липня , 2019
Завершено будівництво космічного корабля «Оріон»
24 Липня , 2019

Український стартап SolarGaps запустив власну фабрику на Київщині

Український SolarGaps оголосив про відкриття власної фабрики, на якій будуть виробляти флагманський продукт стартапу – «розумні» жалюзі, а також кастомні сонячні панелі для інших «зелених» технологій, передає Ain.ua. Потужність виробництва сягатиме 15 мегават на рік, повідомляють в SolarGaps. При цьому фабрика позиціонується як «зелена» – з нульовими викидами СО2.

Фабрика розташується в селі Романків. На даний момент на ній вже зайняті 20 співробітників, але в найближчому майбутньому їх кількість планують збільшити до 100 – SolarGaps вже відкрив нові вакансії.

У стартапі не розкривають точну суму інвестицій в фабрику, проте повідомили, що це значна частина від залучених коштів. Раніше SolarGaps залучив $ 700 000. приватних інвестицій, а також отримав грант на 1 млн євро від Horizon 2020.

Як пояснив СЕО компанії Євген Ерік, фабрика потрібна, щоб виконати всі вже наявні замовлення SolarGaps з подальшим потенціалом до зростання.

«Зараз у нас близько сто замовлень, але потенційно попит на продукт у світі значно вищий: він може сягати тисяч систем на місяць. Зараз ми розширюємо мережу дистрибуції і запускаємо рекламні та PR-кампанії, в результаті яких очікуємо масштабування до замовлень такого порядку », – пояснив він.

Раніше SolarGaps купував комплектуючі для своїх жалюзі у сторонніх виробників, головним чином в Китаї. І за словами Еріка, це сильно гальмувало виробничий процес. Власна фабрика повинна нівелювати цей бар’єр.

За словами СЕО SolarGaps Євген Еріка, це – перша в Україні «зелена фабрика» з нульовим викидом шкідливих речовин. Вона буде обладнана сонячними панелями на даху і вітряками для генерації та накопичення енергії, щоб покрити потреби виробництва. Зокрема, сонячні панелі на даху будуть генерувати близько 50 кіловат на годину.

На фабриці планують виготовляти не тільки жалюзі SolaGaps, але й комплектуючі для інших продуктів у сфері альтернативної енергетики. Серед перших замовників – виробник інверторів AFORE.

Для цього на базі фабрики планують створити тестовий майданчик, який буде відкритий для всіх інноваторів у сфері відновлюваної енергетики. На ній можна буде випробувати свої винаходи і домовитися про партнерство.

«На майданчику ми пропонуємо молодим інноваційним компаніям тестувати їх винаходи на нашому обладнанні. Це вітряки, турбіни, похідні сонячні елементи і т.д. Плануються пілотні проекти зі збереження згенерованої в процесі експериментів енергії, що в результаті, можливо, буде приводити до розробки нових спільних проектів і обміну досвідом. Крім того, надаючи майданчик для інших інноваційних зелених технологій, ми плануємо розширювати виробництво », – пояснив Ерік.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: