Нова технологія значно здешевить інфрачервоні камери
11 Березня , 2019
Інтернету виповнилось 30 років
12 Березня , 2019

Український розумний шолом для військових отримав контракт в Еміратах

Мова йде про стартап LimpidArmor, який використовує розумні окуляри Microsoft HoloLens в своїй розробці

Український стартап LimpidArmor, який створив розумний шолом для танкістів на базі окулярів Microsoft HoloLens, підписав контракт з еміратським дилером і виробником озброєння IGG. Про це повідомляє LIGA.net

СЕО стартапу Михайло Гречухін розповів виданню, що в лютому стартап представив уже готовий продукт на військовій виставці IDEX-2019 в Абу-Дабі. І в підсумку підписав контракт з IGG. Ще з декількома компаніями стартап веде перемовини.

Нагадаємо, стартап розробив систему модернізації важкої броньованої техніки під назвою Land Platform Modernization Kit. Розробка включає апаратну і програмну частину. Апаратна сколихнула світові ЗМІ тим, що в її склад входять розумні окуляри Microsoft HoloLens – комерційна технологія, інтегрована в захисний шолом.

Крім окулярів в апаратну частину системи також входять сервери, камери з оптичною стабілізацією, розташовані на зовнішньому корпусі, і маніпулятор для керування системою. Програмна ж частина, яка являється оригінальною розробкою LimpidArmor, забезпечує «склеювання» потокового відео в режимі реального часу.

У підсумку члени екіпажу техніки, – наприклад, танка – отримують панорамний огляд навколишнього середовища на 360 градусів. А крім цього система виводить кожному члену екіпажу необхідні для його функцій показники.

«Хтось бачить швидкість і запас бензину, хтось – прицільний комплекс. Іншими словами, ми пропонуємо комплексне рішення, здатне візуалізувати практично всі процеси, пов’язані з керуванням і обміном інформацією між операторами наземного транспорту, а також зменшити втрати », – каже Михайло Гречухін в інтерв’ю LIGA.net.

У світі існують аналоги таких систем. Але дорожчі і специфічні: в них відразу використовуються військові технології, і вони підлаштовані під і без того навороченную техніку. Систему ж LimpidArmor можна встановити навіть на радянський танк. І за рахунок використання в комплектації комерційної технології (окуляри Microsoft), її вдалося сильно здешевити.

В майбутньому, каже Гречухін, його система стане автоматизованою системою підказок для оператора бронетехніки. Своїми покупцями команда LimpidArmor вважає ринки, де багато радянської або західної, але вже не нової техніки. Це Близький Схід, Африка, Східна Європа, сподіваємось, що дана технологія дістанеться і вітчизняного ВПК.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: