FlyJacket: екзоскелет для керування дроном
19 Квітня , 2018
SpaceX успішно вивела новий космічний телескоп TESS на орбіту
20 Квітня , 2018

У Японії виявили фермент, що пожирає пластикові відходи

Глобальна криза, пов’язана з тотальним забрудненням планети і особливо океанів пластиковими відходами, продовжує посилюватися. Вчені всього світу активно вивчають можливості вирішення цієї проблеми, і сьогодні вже можна говорити про деякі успіхи.

Дослідники Університету Портсмута і Національної лабораторії відновлюваної енергії Міністерства енергетики США виявили фермент — PETase, який розкладає пластикові (PET) відходи. Вчені вирішили глибше вивчити його властивості, зокрема, кристалічну решітку.

За допомогою синхротрона лабораторії Diamond Light Source у Великобританії, який дає можливість бачити окремі атоми всередині структури ферменту, вони почали опромінювати їх рентгенівським випромінюванням, яке у 10 млрд. разів перевершуювало по яскравості сонячне. В результаті цього вдалося створити 3D-модель PETase з високою роздільною здатністю.

Було виявлено, що PETase здатний руйнувати ще один різновид поліетилену – фурандикарбоксилат (PEF), який замінює скляні пивні пляшки. Команда продовжує роботу над підвищенням ефективності незвичайного ферменту.

Джон МакГихан

Джерело 

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: