Як монтують вітроелектростанції (відео)
6 Березня , 2019
Революційна лазерна технологія дозволяє зварювати метал зі склом
8 Березня , 2019

У США успішно випробували систему «м’якого знищення» протитанкових ракет

Боротьба між танками і протитанковою зброєю йде з часів Першої світової війни. Кожен раз, коли танк оснащується покращеною бронею, суперники придумують все потужніші снаряди, які зможуть її пробити. Військові не можуть постійно потовщувати броню і без того вкрай важких машин, тому їм доводиться придумувати нові методи захисту. Наприклад, компанія Lockheed Martin створила систему MAPS для зміни траєкторії снарядів — її випробування пройшло нещодавно, причому практично ідеально.

Проект Modular Active Protection System (MAPS) розроблявся з 2014 року. Він являє собою модульну систему для «м’якого знищення» протитанкових ракет за допомогою частотних імпульсів, які ніби «засліплюють» снаряди і змушують падати зовсім в іншому місці. Швидше за все, нова технологія буде використовуватися спільно з «жорсткими» методами, коли ворожі ракети знищуються пострілами.

Базовий набір MAPS складається з контролера, користувальницького інтерфейсу, системи керування живленням і програмного забезпечення для прораховування траєкторії снарядів і прийняття рішень. Завдяки відкритій архітектурі, система дозволяє використовувати сторонні модулі для виконання більш конкретних завдань. Її можна встановлювати на всі існуючі моделі танків.

Ефективність системи була підтверджена під час шеститижневих випробувань на військовій базі «Redstone арсенал» у штаті Алабама. Танк обладнаний давачами MAPS, успішно змінив напрямок 15 з 15 протитанкових керованих ракет і вони розбилися, не долітаючи до мети.

Успіх армійських випробувань показує ефективність системи активного захисту, яка може швидко оновлюватися новими компонентами для задоволення конкретних вимог місії, каже Майкл Вільямсон, керівник проекту

Вам напевно є що сказати з приводу цієї новини — сміливо діліться своєю думкою в коментарях. Також рекомендуємо вступити в наш Telegram-чат, де завжди можна обговорити інші новини науки та технологій.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: