Ooho — дешева і їстівна альтернатива пластиковій упаковці
24 Квітня , 2017
Фізикам вдалося вперше отримати матерію з “негативною масою”
27 Квітня , 2017

У США створили самовідновлюване скло для смартфонів

Скло з регенеративними здібностями Росомахи.

Хіміки з Каліфорнійського університету створили відновлюване скло для смартфонів. За твердженням, створений матеріал також вкрай стійкий до появи різних тріщин і має високу еластичність.

Ученые из США создали восстанавливающееся стекло для смартфонов

Ілюстрація гнучкості нового матеріалу | Фото: geek.com

Вчені з Каліфорнійського університету в Ріверсайді створили скло для смартфонів, яке має здатність до самовідновлення.

Як оголосив керівник наукової групи Чао Ван (Chao Wang), представляючи новий матеріал, скло вкрай стійке до появи різних тріщин, подряпин і порізів.

«Створене нами скло здатне проводити електричний струм, тому його використання в якості дисплеїв смартфонів і іншої мобільної техніки виглядає вкрай доцільним», — пояснив учений.

Як він стверджує, якщо створений матеріал розірвати навпіл, то дві половинки зможуть повністю відновитися і зростися разом лише за добу. Він також має високу еластичність і може розтягуватись, стаючи в 50 разів довше початкового розміру.

Вченим вдалося створити матеріал, що має такві властивості, завдяки поєднанню еластичних полімерів з високо-іонними солями. Чао Ван висловив переконання, що нове скло надійде на ринок вже протягом найближчих трьох років і «змінить наше повсякденне життя».

В основі матеріалу лежить особливий тип молекулярного зв’язку. Якщо він пошкоджений, молекули, з яких складається скло, притягуються одна до одної, повністю відновлюючи поверхню до початкового стану. Фахівці впевнені, що їх матеріал, крім смартфонів, також можна буде використовувати при створенні роботів та іншої техніки.

Як пояснили вчені, на створення такого матеріалу їх надихнув відомий персонаж коміксів «Люди Ікс» (X-Men) на прізвисько Росомаха, який володів здатністю до регенерації і був практично невразливий.

Дослідження було опубліковане в журналі Advanced Material ще в грудні, але стало широко обговорюватись після того, як Ван представив роботу на конференції Американського хімічного товариства.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: