Біля берегів Великобританії запрацювала найбільша в світі вітряна електростанція
7 Вересня , 2018
Перший комерційний 3D-принтер, що працює з металом
7 Вересня , 2018

У США розробили точнішу мапу світу

Коли представники Бостонського державного шкільного округу вирішили внести зміни в діючі навчальні географічні мапи, їм на допомогу прийшла група вчених із США та Австралії. В результаті їх спільної роботи була створена точніша мапа світу, яку вони назвали «Рівна Земля».

Основна проблема величезної більшості географічних мап – похибки у розмірах зображених на ній об’єктів. Причина в тому, що мапи плоскі, а Земля кругла. Тому картографам доводиться проектувати складну поверхню на площину.

Існує безліч способів рішення даної проблеми. Так, наприклад, був створений досить поширений нині тип мап з проекцією Меркатора, на яких зони полюсів дещо розтягнуті, а екваторіальні – навпаки стиснуті, щоб зафіксувати лінії широти і довготи. У підсумку такі материки, як Африка і Південна Америка вийшли значно менше, ніж вони є насправді, тоді як Гренландія здається величезною.

Ще одна спроба подолати картографічні спотворення – мапа Галл-Петерса, де розміри всіх континентів зображені максимально точно. Однак з нею виникла нова проблема – континенти вийшли спотвореними, витягнутими. Мапа з проекцією Робінсона – це спроба знайти компроміс між точністю і зовнішнім виглядом, причому частково довелося пожертвувати саме точністю.

Мапа з проекцією «Рівної Землі» має той же розмір і контури, що і проекція Робінсона, але зі збільшеними розмірами екваторіальних областей. На сьогоднішній день це найбільш точне відображення нашої планети на площині мапи.

Равная Земля

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: