Нові нанороботи вбивають клітини раку за хвилини
9 Вересня , 2017
Новий чайник Teamosa заварит чай за допомогою ультразвуку
9 Вересня , 2017

У Шотландії розроблений фотонний детектор, який бачить людину наскрізь

Вчені Единбурзького університету (Шотландія) розробили фотонну камеру, здатну просвічувати тіло людини, подібно до рентгену. Одне з головних її обов’язків – надання допомоги при ендоскопії.

Процедура ендоскопії досить неприємна для пацієнта, а її швидкість і точність багато в чому залежать від підготовки лікаря. Розроблена камера допоможе медикам швидко дізнаватись положення ендоскопу всередині тіла. Раніше для цього застосовувались в основному рентгенівські промені, шкідливі для людини.

Работа с фотонным детектором

На кінці ендоскопу розташовані скляні оптичні волокна – світловоди, світло від яких відбивається від внутрішніх поверхонь тканин і органів, не проходячи крізь них. По мірі занурення в тіло видимість світла слабшає.

Особливість нової камери полягає в тому, що вона чуйно реагує на потік світлових частинок – фотонів і навіть на окремі з них. Таке стало можливим, завдяки тисячам однофотонних детекторів, розміщених на кремнієвому чіпі камери. Як результат – камера фіксує навіть найслабші світлові сигнали від ендоскопу, що знаходиться всередині організму. Точність, з якою вона визначає його місце розташування, відповідає 1 см, при цьому на все йде менше 20 секунд.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: