Електродвигуни з армованих полімерів будуть значно потужніші
29 Березня , 2019
Living Farming Tree – кімнатна ферма
6 Квітня , 2019

У роботі GPS-пристроїв можливі збої

Користувачів критично важливого і просто потрібного обладнання, чия робота залежить від даних системи навігації GPS, попереджають про можливі збої. Вони пов’язані з обов’язковим оновленням такого параметра, як «номер тижня». Це відбудеться сьогодні, 6 квітня 2019 року о 23:59:42 за Всесвітнім координованим часом.

Номер тижня необхідний для ряду операцій, пов’язаних з визначенням календарних дат, традиційно він починає відраховуватися з четверга першого тижня в січні і може мати максимальну величину 52 або 53. У 2019 році 52 тижні, в наступному 2020-му вже 53. Через особливості проектування системи GPS цей параметр зберігається у 10-бітному форматі і має обнулятися кожні 1024 тижня.

Відлік ведеться з 6 січня 1980 року, одне обнулення вже було 20 років тому, тепер прийшов час другого. Формально це рутинна процедура, яка нічим не загрожує пристроям з GPS з підтримкою останнього стандарту IS-GPS-200 і UTC. Проте в реальності все складніше, і на деяких пристроях немає прив’язки до загальної дати 6 січня 1980-го. Номер тижня на цих гаджетах все одно обнулиться, але невідомо, коли саме.

Тому рекомендується перевірити своє обладнання з прив’язкою до GPS, при необхідності зв’язатися з виробником і уточнити алгоритми обнулення номера тижня. Можливо, встановити оновлення або зовсім замінити прошивку — словом, вжити заходів, щоб мінімізувати шкоду від можливих неполадок.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: