Розроблено притягуючий промінь як в «Зоряних війнах»… тільки для атомів
1 Листопада , 2018
Криптомайнери можуть нагріти атмосферу на 2 градуси до 2033 року
1 Листопада , 2018

У Китаї створили рідкого робота, натхненного T-1000

Робот розміром з долоню складається з пластикового колеса, невеликої літієвої батареї і крапель рідкого металу. Колесо крутиться, коли рідкий метал змінює центр тяжіння, а це в свою чергу контролюється напругою з вбудованої батареї.

«Ми надихалися Т-1000 з фільму «Термінатор 2: Судний день» — говорить Чі Сянпен, професор робототехніки з Університету Сучоу.

«В майбутньому ми очікуємо, що подібні рідкометалічні роботи будуть використовуватися в спеціальних місіях, типу пошуку і порятунку жертв після землетрусів, так як вони можуть змінити форму, прослизнувши під двері або проникнувши туди, куди люди просто не можуть потрапити», — говорить Тан Шиян, також один з керівників дослідження.

У дизайні нового робота китайські вчені використовували галій, м’який метал, що часто зустрічається в електронних схемах і напівпровідниках. Рідкий галій схожий на ртуть і зазвичай приймає форму водяної краплі.

Вчені запаяли краплю рідкого галію в трубці, що дозволяє змінювати форму, і запустили пластикове колесо. Колесо контролюється струмом від батареї і здатне змінювати напрямок на плоскій поверхні.

Звичайно, новий робот нічим не схожий на рідкого Термінатора, і дослідники кажуть, що їхній проект може підвести людей на крок ближче до рідких роботів, що повністю відповідає середовищу в живих організмах. «Крихітні нанороботи можуть доставляти ліки від раку і вистежувати ракові клітини в людському тілі завдяки своїй гнучкості та високій енергоємності», — говорить Сянпен, додавши, що їх можна буде використовувати і для військово-розвідувальних цілей.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: