Новий процес тривимірного друку дозволяє друкувати об’єкти з графену з найвищою точністю
30 Серпня , 2018
Бетонні бараки, побудовані роботами
3 Вересня , 2018

У Китаї розпочато розробку суперкомп’ютера, заснованого на явищі надпровідності, який буде в 1000 разів ефективніший звичайних систем

В даний час в Китаї розпочато проект, на який планується витратити 1 мільярд юанів (145.4 мільйона американських доларів), метою якого є створення нового суперкомп’ютера, заснованого на використанні явища надпровідності. Основою процесорів і деяких інших компонентів цього суперкомп’ютера стануть схеми, виготовлені зі спеціальних матеріалів, які, будучи охолодженими до наднизьких температур, будуть споживати під час своєї роботи в 40-1000 разів менше енергії, ніж аналогічні традиційні схеми. І, згідно з планами, перший дослідний зразок нового суперкомп’ютера має з’явитися на світ вже в 2022 році.
Новий “надпровідний” суперкомп’ютер не буде квантовою обчислювальною системою. Для вирішення важких обчислювальних завдань, пов’язаних з військовою сферою, ядерною фізикою, медициною тощо, в цьому суперкомп’ютері будуть використовуватися процесори і вузли, що працюють на тактових частотах від 770 гігагерц і вище, що значно швидше найсучасніших процесорів, що працюють на частотах близько 5 гігагерц.
У створенні “надпровідного” суперкомп’ютера бере участь компанія Xlichip з Шенженя, що спеціалізується на напівпровідниковій та надпровідній електроніці. У 2017 році фахівці цієї компанії розробили і запустили в масове виробництво чіпи, на кристалах яких міститься 10 тисяч надпровідних компонентів. А зараз ведеться розробка нового FPGA-чіпа, програмованої матриці логічних елементів, який буде використовуватися для моделювання та відпрацювання дизайну великих і складних надпровідних інтегральних схем, які стануть процесорами майбутнього суперкомп’ютера.
Відзначимо, що в планах уряду Китаю стоїть створення декількох суперкомп’ютерних обчислювальних систем екза-рівня. І не виключена можливість, що однією з таких систем, що мають продуктивність більше одного екзафлопса, стане система, що використовує явище надпровідності.
Тим часом, і США намагаються не поступитися Китаю в даній сфері. Не так давно дослідницька група з університету Стоні Брук (Stony Brook University) і Массачусетського технологічного інституту завершила розробку надпровідного чіпа, на кристалі якого розташовано 800 тисяч елементів. А зараз вже підписаний ряд контрактів з компаніями IBM, Raytheon-BBN і Northrop Grumman, метою яких є створення нових обчислювальних систем, що використовують явище надпровідності.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: