Новий наноматеріал дозволив створити майже невидимі динамік і мікрофон
7 Серпня , 2018
У Фінляндії випробували електричний літак
7 Серпня , 2018

У Китаї побудують найбільший у світі підводний тунель

Дуже часто геологічні об’єкти на кшталт гір, річок і морів перекривають шлях для прямої прокладки зручної дороги. В цьому випадку потрібно будувати мости, тунелі та інші засоби комунікації. І в цьому немає нічого складного, якщо протяжність доріг буде невеликою. Але це може стати проблемою, коли запланована відстань перевищує кілька десятків кілометрів, та ще й пролягатиме під водою. Однак саме це і планує зробити влада Китаю, побудувавши тунель, одна тільки підводна частина якого буде становити 135 кілометрів.

Нова дорога з’єднає Тайвань і материкову частину Китаю. Плани з будівництва такого амбітного проекту обговорюються вже кілька років, але тільки зараз, на думку архітекторів, знайдено оптимальне рішення. Порівняно з планами Піднебесної, одна з наймасштабніших подібних будівництв минулого століття, а саме, будівництво Євротунелю під Ла-Маншем, який пов’язує Європу з Великобританією, здається дрібницею. Протяжність підводної частини Євротунелю в 3,5 рази менше: «лише» 37 кілометрів при загальній довжині тунелю 51 кілометр.

Повертаючись до китайського об’єкту: його діаметр дорівнює 10 метрів, а максимальна дозволена швидкість руху на окремих ділянках складе близько 250 кілометрів на годину. При цьому в тунелі буде прокладено 2 залізничні дороги, по яким потяги курсуватимуть в обох напрямках. Вздовж тунелю будуть організовані «острівці» для забору повітря і вентиляції, а також системи забезпечення електроенергією, засобами стільникового зв’язку і Wi-Fi. По обом сторонам буде розташовуватися зона вільної торгівлі. Відкриття тунелю заплановано на 2030 рік.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: