Загальна потужність сонячних електростанцій в світі досягне 10 терават до 2030 року
10 Травня , 2017
Фото бурильної машини Ілона Маска з’явилося в мережі
10 Травня , 2017

У Китаї надрукували «орігамі» з допомогою проектора і звичайного Power Point

За останні кілька десятиліть вченими було відкрито безліч різних полімерів, які по-різному реагують на світло. Деякі з них твердіють під впливом світла, інші розпадаються або всихають. Китайські фізики вирішили використовувати ці властивості для своєрідного «3D-друку» за допомогою проектора та комп’ютера з програмою Power Point.

Полімерний матеріал, що реагує на світло, поміщають в спеціальну ємність, проектують на неї слайд, таким чином підсвічуючи його з різною інтенсивністю, що дозволяє полімеру приймати необхідну форму всередині ємності. Від тривалості підсвічування і яскравості залежить товщина конкретної ділянки та її гнучкість. Підготувавши певні слайди, можна створити фігуру практично будь-якої складності.

Полімер, який використовували китайські дослідники, гнеться тільки при дуже невеликій товщині, тому з допомогою нього виходить створити тільки невеликі орігамі, чий розмір не перевищує кількох сантиметрів.

Тим не менше, це вже непоганий заділ на майбутнє – будь-яка людина, що має вдома проектор і Power Point може зайнятись чимось подібним, — говорить фізик Дайнин Фан з університету Пекіна.

Зараз вчені продовжують експериментувати з іншими видами полімерів, намагаючись зробити щось більше і міцніше.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: