Це 360-градусне відео дозволить своїми очима побачити центр нашої галактики
13 Січня , 2018
Євросоюз витратить 1,2 мільярда євро на розробку власних суперкомп’ютерів
14 Січня , 2018

У Кембриджі розробили надефективну паливну комірку водорості

Рослини на планеті Земля мільйони років перетворюють воду і сонячне світло в енергію, яку використовують для своїх потреб – вченим було чому в них повчитись. Але рано чи пізно настає час рухатись далі, і дослідники з кембриджського університету розробили нову конструкцію паливного елемента на основі водоростей. Вони зосередились на мінімізації втрат при передачі енергії з комірки до споживача.

Водорості не виробляють електрику, вона утворюється як побічний продукт. В процесі фотосинтезу і формування нових хімічних зв’язків в живій клітині створюється деяка кількість вільних електронів. Частина з них переміщається за її межі – якщо взяти цей процес під контроль, можна отримати рух електронів або електричний струм. Ця технологія називається «біофотовольтаїка».

У Кембриджі вирішили, що якщо розділити ділянки, де протікає фотосинтез і де відбувається «перекачування» електронів, то вони зможуть удосконалити кожну з них окремо. І створити принципово різні умови роботи – для фотосинтезу потрібен постійний доступ до світла, а ось електричну магістраль краще ізолювати як можна ретельніше, щоб уникнути втрат.

Принагідно були випробувані нові сорти ГМО-водоростей, у яких генерація електронів при фотосинтезі відбувається інтенсивніше. Результатом стала нова конструкція паливної комірки, уп’ятеро продуктивніша, ніж попередня версія. А це 0,5 Вт з 1 кв. м. площі, причому «зелена батарея» живе довго і до того ж може самовідтворюватись.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: