Пристрій Char.gy перетворить будь-який стовп в зарядку для електромобіля
15 Квітня , 2017
Транзистори з вакуумним каналом – комбінація кращих рис напівпровідників та електронних ламп
15 Квітня , 2017

У Кембриджському університеті винайшли графенові чорнила для друкованих плат

Останнім часом така сполука, як графен, користується все більшою популярністю в різних галузях науки. І вчені з Кембріджського університету, як повідомляє видання Cosmosmagazine, нещодавно придумали ще одне застосування цієї чудовї сполуки. Фахівці пропонують використовувати його для друку плат і навіть створили спеціальні «графенові чорнила».

Як відомо, графен – це тверда форма молекули вуглецю товщиною в один атом, де атоми розташовуються в двовимірній гексагональній решітці. Незважаючи на малу товщину, волокна графена гнучкі і міцні, а також мають хороші електропровідні властивості. Як заявив один з авторів дослідження Джеймс Маклауд,

«Ми працюємо над створенням електропровідних чорнил для друку гнучкої електроніки всіх типів. Наші графенові чорнила – це, по суті, порошкоподібний графен, зважений в спирті, який можна використовувати для друку електронних схем. Це був перший випадок, коли ми використовували спирт для створення чорнила, і мене вразило те, як це заворожує при змішуванні.»

Знімок перших у світі графенових чорнил

Самі чорнила одержують пропусканням графіту під високим тиском через мікрометричні капіляри з алмазу, які розривають графен, при цьому, поділяючи шари, що і призводить до утворення гладкого провідного матеріалу у розчині. Отриманий матеріал можна використовувати для нанесення на будь-яку поверхню, в тому числі і для виробництва друкованих плат.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: