Смартфон може стати ефективним дозиметром радіації в разі ядерної катастрофи
15 Січня , 2019
Найбільший у світі дирижабль готується прийняти перших пасажирів
16 Січня , 2019

У 2021 році ВМСУ отримають ракетні катери “Лань”

Військово-морські сили України отримають нові ракетні катери для українського флоту «Лань-ЛК» у 2021 році. Про це в інтерв’ю інформаційному агентству «Оборонно-промисловий кур’єр» розповів представник ВМСУ на умовах анонімності, повідомляє Defense Express.
Джерело поінформувало, що розробник і виробник проекту ЗАТ «Завод «Кузня на Рибальському» вже розпочав роботи. Зокрема, закуповуються комплектуючі, готується виробництво.
За його словами, перший катер (у серії заплановано не менше трьох-чотирьох) з’явиться у 2020 р., його випробування триватимуть близько ніж півроку, отже він стане в стрій ВМСУ «десь у 2021 р.».

У ВМСУ не виключають, що за умов наявності в Кабміні єдиного центрального органу виконавчої влади для реалізації державної оборонно-промислової політики проект з виробництва катері «Лань-ЛК» рухався б набагато швидше.
Варто додати, що раніше ІА «ОПК» повідомляло, про затримання виробництва ракетних катерів для українського флоту «Лань», внаслідок конфлікту миколаївських розробників (Дослідно-проектного центру кораблебудування» (КП «ДПЦК») і київських виробників (ЗАТ «Завод «Кузня на Рибальському»).
За даними агентства, до вересня 2018 року конструкторське бюро Заводу «Кузня на Рибальському» доопрацювало проект «Лані» до версії вже 64-метрового катера «Лань-ЛК» (експортна версія відома під назвою «Веспа»), повною водотоннажністю 640 тонн і швидкістю 40 вузлів — під озброєння розроблюваними ДККБ «Луч» протикорабельними крилатими ракетами (передбачено озброєння 8 ПКР «Нептун»).

Однак самі військові моряки за умови анонімності зауважили, що катер хоча й не вийшов зі свого класу, надто важкий. Крім того, у ВМСУ повідомили, що Дослідно-проектний центр кораблебудування (КП «ДПЦК») наполягав на встановленні на катерах газотурбінної установки виробництва миколаївського ДП «Зоря-Машпроект», Завод «Кузня на Рибальському» — на використанні дизельної установки, оскільки газотурбінної установки поки що не існує в природі, і на саме лише її створення буде потрібно не менше двох років.
При цьому на тлі конфлікту уповноважені особи військового відомства попросту боялися ухвалити рішення.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: