Робот ANYmal отримав роботу на найбільшій морській платформі
30 Листопада , 2018
Як робот може дізнатися про власні поранення
1 Грудня , 2018

У 2019 році запустять перший експеримент по охолодженню Землі

У новій доповіді, представленій гарвардськими вченими, йдеться: глобальна програма фільтрації сонячного світла в масштабах всієї планети обійдеться в суму $2 млрд. на рік. Настільки мало, в порівнянні з іншими грандіозними експериментами, що вчені повернулися до ідеї створення рукотворного шару в атмосфері для відбивання сонячного світла. Все ж, наслідки глобального потепління у всіх на виду, а $2 млрд. — дійсно не такі великі вкладення.

Вчені чесно визнають, що не готові прорахувати ризики великих геоінженерних рішень, а тому всі експерименти спочатку будуть проводитися в мікромасштабі. Для цього вони планують створити спеціальну рукотворну хмару і подивитися, як вона буде відбивати сонячне світло і до чого це призведе. В цьому і полягає суть експерименту, запланованого в Гарварді на наступний рік.

Вчені збираються запустити стратосферний зонд, який на заданій висоті розпорошить 100 грам карбонату кальцію, речовини з відмінними відбиваючими властивостями і, до того ж, досить легка, щоб хмарка проіснувала дні, а можливо, навіть роки. Зонд весь цей час буде ширяти неподалік і надавати вченим інформацію про поведінку хмари.

Від експериментальної хмаринки не чекають жодних результатів по мінімізації нагрівання атмосфери світлом Сонця. Але вона стане прототипом для створення великих хмар і допоможе зрозуміти, як керувати подібними об’єктами і чого від них очікувати на практиці. Створення подібних захисних бар’єрів навряд чи допоможе вирішити проблему глобального потепління, але може стати інструментом для локального впливу. Щоб люди навчилися охолоджувати поверхню планети за аналогією з тим, як сьогодні вже вміють відводити дощі від міст.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: