М’яка лижна шапка ANTI А1 при ударі перетвориться в шолом
13 Грудня , 2018
Дрон, який може змінювати форму для подолання вузьких проходів
13 Грудня , 2018

Транспортний гігант Scania розробляє свою першу вантажівку на водневому паливі

Розробкою нової моделі електромобіля вже мало кого можна здивувати. Але електрика — не єдиний вид альтернативної енергії, який можна застосовувати на практиці. І нещодавно шведський автомобільний гігант Scania, що спеціалізується на виробництві вантажних автомобілів, заявив, що вже активно готує до виходу свою першу вантажівку, що працює на водневому паливі під назвою Renova.

Про дуже цікаву розробку заявила одна з керівників компанії Scania Маріта Нільссон.

«Ми дуже зацікавлені в розробці нових паливних елементів і використання їх в реальних проектах. Водневі паливні елементи являють собою не менш перспективну технологію, ніж електродвигуни. Обидва цих напрями роблять важливі кроки у бік відмови від вуглеводнів.»

В рамках проекту по створенню Renova Scania співпрацює зі Шведським Агентством з енергетики і зі Стокгольмським Королівським Технологічним інститутом. Renova буде не просто вантажівкою, а сміттєвозом. Глава дослідницької групи Renova Ханс Закриссон повідомив наступне:

«Використання паливних елементів, які працюють на водні, є дуже привабливою альтернативою для важких комерційних автомобілів типу сміттєвозів. Вантажівки в цьому плані набагато вигідніші, ніж легкові авто. Вони витягують вигоду з усіх переваг нового виду енергії, зберігаючи при цьому одні з кращих аспектів, притаманних двигунам, які працюють на вуглеводнях: довгий час роботи без дозаправки і хороше корисне навантаження.»

Очікується, що перша вантажівка Scania з водневими паливними елементами буде поставлена в кінці 2019 — початку 2020 року. На цей період заплановано початок перших тестів нового автомобіля. Розробка ведеться в тісній співпраці з урядом Швеції, так що, враховуючи курс країни на покращення екологічної ситуації, про наявність перших покупців можна не переживати.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: