На CES показали функціонуючий гнучкий смарфтон… і це не Samsung
8 Січня , 2019
КрАЗ відвантажив українським військовим новий екземпляр самохідного шасі КрАЗ 8х8
8 Січня , 2019

Toyota представила фіналістів конкурсу на винахід інвалідного візка 21-го століття

Компанія Toyota опублікувала список фіналістів великого конкурсу Mobility Unlimited Challenge. Він тривав три роки і був присвячений переосмисленню того, як можуть пересуватися люди з інвалідністю. Призовий фонд у розмірі $4 млн. призначений для тих, хто зуміє заново винайти інвалідний візок, а в ідеалі – відмовитися від нього на користь кращого рішення.

З усього списку проектів обрані п’ять найбільш перспективних, перед якими тепер стоїть найбільш складна частина змагання. Вони отримають по $500 000 на будівництво діючого зразка свого винаходу і демонстрації його в ділі, в реальних умовах. На це у фіналістів конкурсу є менше двох років, остаточні підсумки підведуть у 2020 році. Переможця чекає нагорода в розмірі $1 млн. і потенційний шанс увійти в історію – це рік Олімпійських ігор і нові засоби пересування для людей з інвалідністю можуть одразу стати в нагоді гостям змагань з різних країн.

КоляскаPhoenix Ai Ultralight Wheelchair КоляскаEvowalk

Один з проектів, «Qolo», являє собою «візок 2.0» – крісло замінено на складаний механізм, який може піднімати оператора вертикально, щоб можна було зазирнути в очі співрозмовнику. На противагу йому крісло «Phoenix A» є «розумним візком», з системою самобалансування, гасіння вібрацій, адаптації під стиль руху власника і т. д. Плюс він надлегкий, оскільки складається з композитних матеріалів. Але ще легші аксесуари з серії «Evowalk» від Evolution Devices, які відносяться до класу носимої електроніки і стимулюють роботу м’язів запобігаючи паралічу, судомам та інших негативним факторам в опорно-руховому апараті людини.

Альтернативою інвалідним візкам може стати екзоскелет Quix, порівняно простий пристрій, який оснащений технологіями орієнтації в просторі. Вони запозичені у безпілотників, тому, в теорії, такі моделі зможуть самі доставити власника до місця призначення. А коли мова заходить про транспорт, на допомогу приходить електромобіль Italdesign, який сконструйований як доповнення до звичайного візка. Ідея чимось близька до прокату велосипедів, і подібні машини можна розміщати на виділених майданчиках для загального використання.

КоляскаQuix КоляскаItaldesign Moby

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: