Безпілотник Volerian зможе літати без пропелера і реактивної тяги
24 Жовтня , 2018
“Закручене” оптоволокно, здатне прискорити Інтернет в сотню разів
25 Жовтня , 2018

TouchFocus можуть стати першими електронно-адаптивними окулярами

Концепція електронних окулярів з діоптріями, здатними перемикатися між режимами «повсякденний» і «для читання», з’явилася вже давно, але її технічна реалізація все ще запізнюється. Втім, враховуючи неоднозначну ситуацію з сегментом «смарт-окулярів» в цілому, це не дивує. Однак свіжі новини говорять, що японська компанія TouchFocus готова вивести на ринок повноцінний продукт такого типу.

Найвідомішою і перспективною технологією електронно-адаптивних окулярів була розробка PixelOptics. У ній в товщі скла розміщувалися керовані рідкокристалічні елементи, які по команді ззовні могли змінювати свою конфігурацію і тим самим впливати на фокусну відстань лінз. Досить натиснути невелику кнопочку на дужці і система сама переходить у бажаний режим. Однак на той момент, в 2011-му році, створити готовий продукт не вийшло.

Однак інженерам з TouchFocus вдалося вилікувати спадщину своїх колег від «дитячих хвороб». У всякому разі, адаптивні окуляри TouchFocus вже працюють, щоправда, споживають досить багато енергії. Відбувається це тільки під час перемикання в режим читання, який триває до 10 годин на одній зарядці. А зарядка займає 4 години і вимагає підключення по USB. До того ж, поки неможливо налаштувати окуляри під очі конкретної людини, тут є лише два узагальнених режими.

PixelOptics продовжить і далі вдосконалювати свої окуляри, а сучасні зразки коштують $2200, не рахуючи податків, і вже продаються в Японії.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: