Наноматеріал дозволяє заряджати смартфон за частку секунди
26 Липня , 2017
Мрії про галактичний інтернет: бути чи не бути?
27 Липня , 2017

THOR: дрон-монокоптер, здатний планувати як апарати з нерухомим крилом (відео)

Звичайні мультикоптери відмінно справляються із завданнями, де потрібне зависання над об’єктом, а також здатні здійснювати вертикальні зліт і посадку. Але ось долати значні відстані як крилаті безпілотники вони не вміють. Команда студентів з Сінгапурського університету технології та дизайну вирішила об’єднати переваги обох типів безпілотних літальних апаратів в своїй новій розробці – Transformable HOvering Rotorcraft (THOR).

На даний момент мова йде лише про прототип гібридного БПЛА, але він, безперечно, володіє великими перспективами в плані його серійного виробництва. В основу конструкції апарату закладена видозмінена схема класичного монокоптера. Його концепція розроблена французькими винахідниками ще в 1913 році. Був побудований експериментальний зразок, але в повітря він так і не піднявся.

Зараз ця ідея знаходить друге дихання. Певні дослідницькі роботи в цьому напрямку проводяться спільними зусиллями фахівців компаній Lockheed Martin і MIT. Ідею створення монокоптера підказала сама природа. Крилаті насіння деяких дерев, наприклад, клену та ясеня, переносяться вітром на великі відстані саме завдяки своїй формі.

Для здійснення свого задуму дослідники з Сінгапуру вирішили застосувати принципово нову схему. Замість монокрила вони використовують два його окремі елементи, які здатні обертатись подібно вертолітному гвинту. При цьому площини крил THOR переміщаються один щодо одного, займаючи оптимальне положення.

Для зміни навантаження літального апарату в різних режимах польоту розроблена система переміщення баласту. Такий підхід дозволяє домогтись забезпечення необхідного балансування безпілотника. В дроні буде застосована і система авторотації, що дозволяє деякий час продовжувати політ і здійснювати посадку при непрацюючому двигуні.

На даний момент це лише прототип, але концепція THOR може бути корисна у великому діапазоні комерційних галузей. Сільське господарство спостереження і доставка корисних вантажів – це лише три сфери, згадані командою SUTD, при цьому автори розробки кажуть, що на відміну від їх дрону, більшість гібридних БПЛА ефективні тільки в одному зі своїх режимів польоту.

Джерело: newatlas.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: