ШІ почав самостійно вивчати англійську мову по відеоігорах
5 Серпня , 2017
Panasonic використовує штучний інтелект, щоб тримати в тонусі засинаючих водіїв
5 Серпня , 2017

Технологія Computational Zoom дозволить змінювати композицію фото навіть після зйомки

Цифрова зйомка з постфокусуванням не є чимось новим для сучасної електроніки, вона цілком доступна власникам ряду флагманських смартфонів – якщо ті захочуть її освоїти. Формально розробка команди Університету Каліфорнії відноситься до цієї ж сфери, а на практиці – вони створюють знімки, які можна отримати за допомогою класичної фотокамери. Чим безмірно пишаються, хоча і не можуть пояснити, як це застосовувати на практиці.

Технологія «Computational Zoom» дозволяє маніпулювати всіма об’єктами в кадрі по всій глибині в порушенні законів оптики, тому що в суто цифровому світі вони втрачають силу. Спочатку система створює серію знімків з постійним наближенням до об’єкта без корекції фокусної відстані. Потім починається «3D-реконструкція», підсумком якої стає віртуальна тривимірна модель відзнятої сцени з розрахунком повної карти глибини для всіх об’єктів в кадрі.

А вже з цифровою моделлю можна працювати, як заманеться, створюючи колажі з мульти-перспективних фотографій. Наприклад, чітке фокусування на людину перед старовинним храмом з одночасним показом всього будинку позаду нього за допомогою ширококутної зйомки. Два взаємовиключних режими, якщо б ви користувались звичайним, нехай і цифровим фотоапаратом, неможлива річ до недавнього часу. І рядова функція для технології Computational Zoom.

Методика не ідеальна, щоб поєднати два таких різних ракурси, система коригує кожен шар у зображенні, через що виникають паразитні артефакти і профі легко обчислить «обман». Але на те вона і дослідна технологія – Університет Каліфорнії спільно з інженерами Nvidia поки просто тестують нові алгоритми обробки зображень. Передбачається, що на базі Computational Zoom в майбутньому може з’явитись плагін для популярного ПЗ.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: