Завершено будівництво космічного корабля «Оріон»
24 Липня , 2019
В США розробляють компактний термоядерний реактор
26 Липня , 2019

Tesla розробляє автомобіль з ракетними двигунами?

Компанія Tesla, яка на даний момент є виробником найбільш відомих електричних автомобілів, була заснована Ілоном Маском в 2003 році. Першим автомобілем компанії став Tesla Roadster, який був випущений через п’ять років після її заснування. На даний момент він вже не продається, але компанія розробляє його оновлену версію, яка мало того що буде потужнішою попередньої, так ще і, можливо, обзаведеться ракетними двигунами. Про очікувану новинку давно не було нічого чутно, але нещодавно Ілон Маск поділився деякими подробицями.

Перші розмови про оновлений Tesla Roadster з’явилися в далекому 2011 році, але його попередня версія була показана публіці тільки в ході презентації вантажівки Tesla Semi в листопаді 2017 року. Компанія заявила, що новинка стане найшвидшим автомобілем Tesla і зможе розганятися до 100 кілометрів на годину всього за 2,1 секунди, хоча раніше заявлялося, що для розгону до сотні потрібно 1,9 секунд.

Найбільш цікавою особливістю Tesla Roadster 2019 року, звичайно ж, має стати наявність ракетних двигунів. Вони будуть надані аерокосмічною компанією Ілона Маска під назвою SpaceX. Якщо компанія стримає слово і дійсно встановить десять таких двигунів, автомобіль, можливо, навіть зможе літати.

Якщо ж польоти будуть неможливі, то спортивний електрокар, як мінімум, зможе розганятися до неможливих для звичайних автомобілів швидкостей і буде краще вписуватися в повороти. На що буде здатна Tesla з ракетними двигунами ми можемо дізнатися в кінці 2020 року — Ілон Маск сподівається, що саме тоді вони зможуть почати випробування нового Roadster. Це цілком можливо, тому що версія без так званого «пакету SpaceX» повинна вийти в продаж вже в наступному році.

Салон автомобіля Tesla Roadster

На початку 2019 року глава Tesla прокоментував зображення, в якому фігурує ширяючий в повітрі автомобіль. За його словами, нова версія Roadster зможе також підніматись у повітря. На який час він зможе відриватися від землі і навіщо це потрібно, досі невідомо.

Одного разу Ілон Маск поділився, що новий Roadster 2020 року буде краще і дешевше, ніж автомобіль McLaren F1, про який він мріяв у свої молоді роки. У далекому 1995 році він, разом зі своїм братом Кімбалом, заснував компанію Zip2 і розробив платформу, яка дозволяла новинним виданням розміщувати свої статті в інтернеті. У 1999 році перша компанія Ілона Маска була придбана виробником комп’ютерів CitySearch за 304 мільйони доларів.

Після того, як Ілон Маск став мільйонером у 28 років, перед ним постало питання: придбати будинок в Пало Альто, або автомобіль своєї мрії? Молодий мільйонер вибрав і те, і інше — благо, житло коштувало набагато дешевше, ніж McLaren F1. У той час він вважався найшвидшим автомобілем в світі і був випущений у кількості 106 штук — саме тому його вартість становила понад 1,2 мільйонів доларів. У 2000 році молодий підприємець розбив свою улюбленицю під час поїздки з бізнесменом Пітером Тілем, який брав участь у створенні платіжної системи PayPal.

Перша версія Tesla Roadster вироблялась з 2008 по 2012 роки — всього було зібрано 2600 одиниць, вартістю близько 110 тисяч доларів. Автомобіль розганявся до 100 кілометрів на годину за 4 секунди, а заряду його акумулятора вистачало на подолання 400 кілометрів шляху. На повну зарядку акумулятора йшло близько 3,5 годин.

Один зі спортивних електрокарів в кольорі «опівнічна вишня» належав особисто Ілону Маску. У 2018 році цей автомобіль був поміщений всередину ракети-носія Falcon Heavy і  відправлений у космос, в сторону Марса. Він вже пролетів повз Червону планету, і має знову наблизитися до Землі приблизно в 2091 році. Це станеться, звичайно ж, якщо він не зіткнеться з астероїдом або іншими космічними об’єктами.

Автомобіль Tesla Roadster всередині ракети-носія Falcon Heavy

У 2020 році також очікується старт продажів електричного кросовера Tesla Model Y. Спочатку покупцям буде доступна тільки дорога модель вартістю 42 700 доларів, що на одному заряді зможе проїхати близько 482 кілометрів. За додаткову плату власники зможуть встановити в салон додаткові сидіння, щоб у нього вміщалося 7 осіб.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: