Нова технологія очищує воду за рахунок електробактерій – швидко і без запаху
13 Травня , 2017
SpaceX почне запуск інтернет-супутників вже цього року
13 Травня , 2017

Tesla новини: відео підземних тунелів від Маска, перше фото вантажівки і зарядка з охолодженням

Підземні тунелі від «Нудної Компанії»

Ілон Маск представив концепцію свого нового проекту – «Boring Company». Нове відео, яке демонструє потенційні можливості підземних транспортних комунікацій, доводить, що глобальна мета компанії виходить за рамки простого створення тунелів.

Цікаво, що буквально днем раніше, була опублікована інформація про доставку гігантської бурильної машини в штаб-квартиру SpaceX, звідки компанія планує почати будівництво першого підземного шляху сполучення.

Згідно концепції Boring Company, підземні тунелі будуть прокладені під усім містом на численних рівнях – їх кількість може налічувати десятки. На відміну від наземних доріг, полотна яких зазвичай прокладаються в одній площині, це значно збільшить пропускну здатність за рахунок більш високих швидкостей і відсутності перехресть.

Для доставки транспортних засобів в тунелі передбачені розташовані прямо на дорогах мобільні платформи, які автоматично спускають (у поданій демонстрації – це автомобілі Tesla) авто туди, а потім переміщують їх в заданому напрямку. Як заявляють розробники, швидкість пересування в таких системах буде складати не менше 200 км/год.

Презентація проекту була проведена Маском під час трансляції конференції TED. Очікується, що першим містом, в якому може бути реалізована інноваційна ідея, стане Лос-Анджелес.

Перше зображення электровантажівки «Тесла»

Також днями глава Tesla представив перший тизер електричної фури, яку компанія має намір продемонструвати восени поточного року.

Маск розповів, що Tesla Semi перевершить за силовим характеристиками найпотужніший дизельний привід. Це цілком передбачувано, оскільки великі крутні моменти на низьких обертах є відмінною особливістю електродвигунів, тому вони часто використовуються, наприклад, в локомотивах.

электрофура Tesla Semi Truck

При цьому, за словами підприємця, тягач Tesla буде керуватись легко, як спортивний автомобіль. Маск описав це словом «жвавий» – прикметником, який рідко застосовується по відношенню до вантажівок.

Фари, показані на тизерному фото, нагадують головні вогні Модель S і Модель X. Стиль має життєво важливе значення для всього, що робить Tesla, і вантажівка Tesla Semi не стане винятком. Разом з тим, як саме виглядає автомобіль ми не дізнаємось до вересня – офіційної прем’єри нового продукту компанії.

Швидка зарядка з охолодженням

Трохи раніше стало відомо про новий патент Tesla – електромобільну станцію швидкісної зарядки з системою охолодження. Відомо, що літій-іонні батареї при наповненні електроенергією можуть значно нагріватися. І чим швидше відбувається процес (більш потужні струми), тим більше може зростати їх температура.

Нова технологія інженерів компанії забезпечить оптимальну температуру акумулятора під час швидкої зарядки. Електрокар при цьому автоматично підключиться до зарядного девайсу по бездротовому зв’язку, після чого пристрій самостійно під’єднається до роз’єму для зарядки АКБ. В процесі електромобіль буде передавати дані про поточні параметри системі управління.

зарядка с охлаждением

Станція швидкої зарядки зможе охолоджувати повітря в області дна, де і розміщені акумуляторні модулі, за допомогою вентиляторів. Альтернативою може стати окрема система, яка буде підключатись до контуру базового блоку охолодження батареї електрокару і прокачувати охолоджуючу рідину через набагато потужніший пристрій, розташоване під землею. Система проектувалась під фірмові електрозаправки Supercharger і розрахована на притаманні їм обмеження по потужності (зараз це 150, а незабаром стане – 350 кВт).

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: