Ланцюжок атомів золота дозволить вченим з’ясувати всі тонкощі процесу переносу тепла на нанорівні
15 Березня , 2017
Віртуальна реальність дозволить будь-якому охочому побувати на станції МКС
16 Березня , 2017

Tesla побудує акумуляторну стацію на 100 МВт за 100 днів – або вона буде безкоштовною

Іон Маск пообіцяв побудувати в Австралії гігантське  энергосховище за 100 днів, якщо компанія не встигає, то проект буде реалізований за рахунок Tesla

Ілон Маск людина азартна. Вчора віце-президент Tesla з енергетичних продуктів Ліндон Райв (він же кузен Маска) заявив, що за допомогою своїх комерційних батарей Powerpack 2 компанія може побудувати досить містке сховище енергії, яке вирішить проблеми поставок електрики в Південній Австралії. І на це знадобиться не більше 100 днів, пише АІН.

Цю ідею з ентузіазмом сприйняв співзасновник Atlassian (австралійська IT-компанія) Майк Кенон-Брукс, який запропонував допомогти з фінансуванням, якщо, звичайно, Tesla не жартує і готова виконати свої амбітні обіцянки. «Ліндон і Ілон, наскільки серйозно ви говорите? Якщо я зможу знайти гроші на реалізацію (і домовитися з політиками), ви зможете гарантувати 100 МВт за 100 днів?» – написав він у Twitter.

Lyndon & @elonmusk – how are you serious about this bet? If I can make the $ happen (& politics), can you guarantee the 100MW in 100 days? https://t.co/av38xcizNo

— Mike Cannon-Brookes (@mcannonbrookes) 9 березня 2017 р.

Через 18 годин в діалог увірвався Маск: «Tesla встановить і запустить систему протягом ста днів з моменту підписання контракту, а якщо ні — проект за наш рахунок. Для вас це досить серйозно?», – емоційно поцікавився він.

@mcannonbrookes Tesla will get the system installed and working 100 days from the signature or it is free. That serious enough for you?

— Elon Musk (@elonmusk) 10 березня 2017 р.

В ході запуску Powerwall 2 Райв повідомив, що Tesla і раніше вирішувала проблеми енергопостачання у великих масштабах. «У нас був схожий проект у південній Каліфорнії. Ми побудували 80 МВт за 90 днів. Це нечувано», – заявив він.

Впевненості у своїх силах компанії додає також недавно запущена в Неваді фабрика Gigafactory, яка, за словами Райва, посприяла зростанню виробництва в регіоні і зробила його економічно ефективним.

За «дуже попередніми» оцінками Кэнона-Брукса, тільки батареї обійдуться в $200 млн. Фінансування, за його словами, може виходити від урядових організацій або самих підприємців. У витрати не включені витрати на землю та будівництво. Крім того, для реалізації проекту необхідні значні регуляторні зміни.

Так що, поки спір між Маском і Кэноном-Бруксом залишається, швидше, в теоретичній площині. Між тим, сенатор Південної Австралії Сара Хансон-Янг запропонувала Маску обговорити його пропозицію.

Раніше повідомлялося про те, що Tesla зробила енергонезалежним острів Тау в Американському Самоа за рахунок сонячних панелей і промислових акумуляторів власного виробництва.

 

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

1 Коментарій

  1. […] чиновникам. Нагадаємо, що в 2017 році Маск запропонував побудувати в Австралії систему зберігання енергії Tesla […]

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: