У мережу потрапило фото вантажівки компанії Tesla
4 Жовтня , 2017
“The Float” – переможець конкурсу дизайну футуристичних автомобілів DesignJunction 2017
4 Жовтня , 2017

Татуювання з «розумним чорнилом» покажуть стан людини, змінюючи свій колір

Англо-американська команда дослідників просуває концепцію контролю біомаркерів (біометричних показників) людського організму за допомогою систем, що не вимагають витрати енергії. Це вузьке місце всіх зовнішніх і імплантованих пристроїв – їм потрібне джерело живлення, якщо не для виміру рівня глюкози, то хоча б для передачі даних на монітор. Громіздко, незручно, дорого.

Новий проект «Dermal Abyss» присвячений розробці біочутливих субстанцій, які функціонують у тісному контакті з плазмою крові. Виглядає це як підшкірний візерунок, схожий на тату, через який протікає частина внутрішньоклітинної рідини. При цьому відбувається постійна хімічна реакція, через яку змінюється колір візерунка в залежності від концентрації конкретних речовин в організмі. Ніяких витрат енергії – поки тіло живе, тату «пульсує в такт його ритмам.

У стартових дослідах на свинках задіяли два прототипи «розумного чорнила». Перший реагує на рівень глюкози і стає темнішим, чим він вище. Другий служить маркером рівня натрію для запобігання зневоднення і, навпаки, збільшує яскравість по мірі збільшення концентрації цього елемента у крові. Це проблема з проблем – людське око не в змозі розпізнати відтінки візерунка і, щоб не плутатись, доводиться сканувати біосенсор за допомогою смартфону і дешифрувати в спеціальному додатку.

Ідея про те, щоб розпізнавати стан людини лише за кольором тату, несподівано натрапила на етичну проблему – не всі опитані люди погодились ось так просто демонструвати інформацію про своє здоров’я оточуючим. Доведеться доопрацювати чорнило, наприклад, щоб дані проявлялись тільки при світлі спеціального лікарського ліхтарика. Плюс є питання про довговічність візерунків, які порівняно швидко руйнуються через безперервні хімічні реакції всередині людського тіла.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: