Поляризоване інфрачервоне світло радикально покращує якість нічного бачення
30 Вересня , 2018
Скати манта підказали вченим нову технологію водяних фільтрів
30 Вересня , 2018

Тайський університет збудував сучасний кампус з морських контейнерів

Міжнародний інститут дослідження сталого розвитку (Таїланд) відкриває новий курс для іноземних студентів і спеціально для цих цілей вибудував незвичайний кампус. Він служить наочним прикладом максимально раціонального використання ресурсів, так як збудований з б/в морських контейнерів, з мінімальним використанням будматеріалів і за інноваційною архітектурної схемою. До того ж це обійшлося інституту дуже дешево, що постійно підкреслюють для гостей.

Спочатку кампус хотіли будувати з чогось дуже близького до природи, типу бамбукових матів або солом’яних цеглин, але потім проект став кількаповерховим, і вибір зупинили на металевих контейнерах. Будівельники тільки залили бетонний фундамент і приварили контейнери до опор, скріпивши всі частини між собою. Одні контейнери розрізали і об’єднали у великі приміщення, інші стали окремими класами. Кожен лист металу, вирізаний під віконний або дверний проріз, потім був використаний десь ще – для сходів, перил, стійок і т. д.

Кампус Кампус

Будівництво вели серед існуючої залявини з 10 великими деревами і в сезон дощів, тому працювали дуже обережно, процес розтягнувся на 9 місяців замість одного. У підсумку вийшло шість навчальних класів, конференц-зал, фойє та кабінети вчителів, тренажерне приміщення, бібліотека, кафе і санвузли. У центрі комплексу розташована зелена зона під відкритим небом – так забезпечується природна вентиляція приміщень, серед яких взагалі немає закритих коридорів.

Щоб металеві контейнери не перегрівалися в спеку, їх покрили шаром ізоляції з переробленого пластикового сміття. У кампусі встановлені відремонтовані кондиціонери і спроектована система примусової пасивної вентиляції. А в якості основного джерела світла використовується природне денне світло – студенти постійно на наочних прикладах вчаться раціонально використовувати наявні ресурси.

КампусДжерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: