Німеччина випробувала «безпечну» систему активного захисту бронетехніки
2 Лютого , 2018
Мікроробот-універсал, здатний ходити, повзати, обертатися, стрибати і плавати
3 Лютого , 2018

Суперконденсатор, який можна згинати, розтягувати і розрізати

За останні кілька років гнучкі пристрої вийшли за рамки концептів і стали все частіше з’являтися в новинних стрічках і на різних виставках. Але для таких девайсів потрібні особливі батареї. Ми вже писали про батарею, розроблену в США, яку можна гнути і різати, і ще одну з них представили сінгапурські вчені з Технологічного університету Наньяну. Їх батарею можна згинати, розтягувати і розрізати.

Про нову розробку пише видання Science Daily, а за саму розробку відповідає група експертів на чолі з професором Чень Сяодуном. Вченим вдалося створити суперконденсатор, який працює як акумулятор для швидкої зарядки і може бути перезарядженим багато разів. Але головна інноваційність пристрою не в цьому, а в тому, що його структура і форма можуть бути змінені в процесі використання без шкоди для самої батареї.

Більше того, новий суперконденсатор працює в 4 рази довше будь-яких існуючих гнучких елементів живлення, а при розтягуванні в кілька разів він зберігає до 98% первісної енергоємності навіть після 10 000 розтягувань і стиснень. Новий пристрій, за попередніми даними, не повинен коштувати надто дорого, так як вже зараз, поки виробництво не налагоджене, за 1 квадратний сантиметр матеріалу доводиться платити лише 0,1 долара США (10 центів). Як заявив керівник розробки пан Чень Сяодун,

«Я мрію в один прекрасний день об’єднати наші гнучкі суперконденсатори з датчиками для діагностики спортивних показників. Використовуючи їх в носимій електроніці, ми зможемо створити пристрій, який буде використовуватись для спостереження за марафонцем, відстежуючи різні дані набагато точніше існуючих приладів».

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: