Електросуперкар NIO EP9 встановив рекорд швидкості для безпілотників (відео)
2 Березня , 2017
На IDEX 2017 показали українського бойового робота
3 Березня , 2017

SubM безпілотник urres: , який може і літати і плавати під водою

Здавалося б, всі ми вже звикли до слова «безпілотник», і перша асоціація, пов’язана з цим словом, неодмінно малює в голові щось, що пересувається по небу або ж по землі. Якщо напружити пам’ять і уяву, то можна уявити собі і підводний безпілотник. Але ось гібридні пристрої, які вміють пересуватися не тільки по повітрю, але і під водою без додаткових модифікацій, зустрінеш не так часто. І один з таких пристроїв під назвою SubMurres нещодавно представила компанія Innocorp.

Гібридний апарат успадкував риси як звичайних повітряних безпілотних літальних апаратів: гіроскопи, дві пари гвинтів для зльоту, «хвіст» для маневрування в повітрі, так і відмінні особливості субмарин (звідси і назва SubMurres): витягнутий ергономічний корпус, вертикальні і горизонтальні «керма», контролюючі глибину занурення і маневреність човна в рідкому середовищі, і навіть перископ. Чотири гвинта, що використовуються для польоту, перед зануренням складають свої лопаті і ховаються всередині корпусу для кращої обтічності «підводного версії» безпілотника. Крім того, SubMurres оснащений різноманітними датчиками та камерами, які дозволяють йому контролювати стан навколишнього середовища, проводити зйомку і відправку даних.

Цікавим конструкторським вирішенням є використання в якості джерела живлення гібридного дизель-електричного двигуна. Дизельна частина двигуна може бути використана як самостійна одиниця для приведення механізму в рух, так і використовуватися для підзарядки акумуляторних батарей. Таким чином, SubMurres може досить довгий час обходитися без підзарядки і дозаправки, а при виході з ладу однієї з частин двигуна, другий частини вистачить для того, щоб завершити місію або повернутися на базу для ремонту.

Сфера застосування гібридного безпілотника досить широка: від розвідувальних операцій до доставки вантажів під воду, використання в якості інструменту для проведення різних досліджень під водою, підйому різного роду об’єктів і транспортування їх відразу на наземну базу і багато, багато іншого. Більше того, керування безпілотником SubMurres здійснюється дистанційно, а зона покриття і впевненого сигналу досить широка.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: