Ducati планує випускати електричні мотоцикли
22 Січня , 2019
Facebook розробляє лазерний зв’язок із супутниками
23 Січня , 2019

Створений робот-мікроб, який може адаптуватися до навколишнього середовища

Ніколи не варто забувати, що роботи — це не лише чотириногі механізми на зразок SpotMini, які здатні відкривати двері і виконувати різні акробатичні трюки. Крім них, інженери також розробляють механізми, які завдяки своїм крихітним розмірами можуть переміщатися всередині живих організмів і доставляти ліки у важкодоступні місця. Дослідники з політехнічної школи Лозанни і вищої технічної школи Цюріха створили робота-мікроба, який підлаштовується під різні типи рідин і може плавати навіть у кровоносних судинах.

Провідний автор проекту Сельман Сакар розповів, що при створенні зовнішньої структури робота вони ґрунтувалися на принципах кірігамі — японському мистецтву виготовлення фігур за допомогою паперу і ножиць. Завдяки гнучкій конструкції, робот здатний пересуватися навіть всередині вузьких кровоносних судин втрати швидкості.

Наш робот має особливий склад та структуру, що дозволяє йому адаптуватися до характеристик рідини, через яку він рухається. Наприклад, якщо він стикається зі зміною в’язкості або концентрації розчинених частинок, він змінює свою форму, щоб підтримувати швидкість і маневреність, не втрачаючи контролю над напрямком руху.

Наноробот

Робот-мікроб зроблений із нанокомпозиту, наповненого матеріалом зі щільно пов’язаною полімерною сіткою — саме це надає йому особливу еластичність. Замість того, щоб оснащувати його досить великими сенсорами і акумулятором, дослідники взяли на озброєння магнітні наночастинки, що реагують на зміни в електричних полях. Це дало їм можливість запрограмувати роботів на деформацію.

В природі з’явилося безліч мікроорганізмів, які змінюють свою форму при зміни умов навколишнього середовища. Саме цей принцип надихнув нас на розробку мікророботів.

Дослідники підкреслили, що завдяки мінімуму необхідних компонентів, виробництво таких роботів обходиться дуже дешево. Вони планують постійно вдосконалювати конструкцію, щоб роботи могли пересуватися в максимально складних рідинах.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: