Нові акумулятори в 10 разів потужніші літій-іонних і не вибухають
11 Грудня , 2018
Дорога в бобіні: як проходити важкопрохідні місця без всюдихода
12 Грудня , 2018

Створений матеріал, який може міняти твердий стан на гнучкий

Останнім часом вчені ведуть все більше розробок у сфері створення так званих метаматеріалів. По своїй суті метаматеріали — це матеріали, унікальні властивості яких обумовлені в першу чергу не речовинами, з яких вони складаються, а штучно створеною внутрішньою структурою, яка і надає їм незвичайні характеристики. І нещодавно група вчених із США створила ще один метаматеріал, який може міняти свій стан. В залежності від умов, він може бути як твердим немов сталь, так і гнучким як пластилін.

Як повідомляють журналісти Science Advance, за розробкою стоять вчені з Ліверморської національної лабораторії Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, а сам клас нових структур вони назвали FRMM — Field Responsive Mechanical Metamaterials або “метаматеріали, що реагують на механічні поля”.

У чому ж їх унікальність? В першу чергу, в процесі виготовлення. Внутрішньо пристрій являє собою мережу роздрукованих на 3D-принтері гнучких пластикових мікротрубок. Кожна мікротрубка має довжину 5 міліметрів. Всередину кожної мікротрубки поміщається суміш мастила з частками заліза. Таким чином в звичайному стані завдяки в’язкій і текучій рідині матеріал залишається гнучким. Але варто тільки помістити його під вплив магнітного поля, як суспензія заліза стає чітко впорядкованою завдяки спрямованості магнітного поля, що робить матеріал дуже твердим.


В ході серії експериментів вчені з’ясували, що в середньому при впливі магнітного поля жорсткість структури підвищується на 62%. Як запевняють дослідники, це далеко не межа і жорсткість конструкції можна легко змінити завдяки більш міцним «наповнювачам». У майбутньому така технологія може лягти в основу створення гнучких бронежилетів і гнучкої броні для роботів або техніки, яка в разі небезпеки вмить може змінити свою щільність.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: