Google Lens вже розпізнає мільярд об’єктів
21 Грудня , 2018
У Китаї наближається до завершення будівництво унікального проекту «гірського села»
22 Грудня , 2018

Створений «акустичний пінцет» для переміщення дрібних об’єктів

Технології, які раніше можна було побачити тільки у фантастичних фільмах і книгах, з кожним роком стають все реальнішими. Вчені вже давно вміють піднімати в повітря маленькі предмети за допомогою невидимих звукових хвиль, і цим уже мало кого здивуєш. Проте дослідники з Великобританії і Іспанії підняли технологію на новий рівень — вони змусили левітувати відразу кілька предметів. Найцікавіше, що кожним з цих об’єктів можна керувати окремо, що і показано на відео.

Подробиці про технології розкрив професор Асьєр Марзо з департаменту машинобудування в Брістолі. Він розповів, що можливість індивідуально керувати кожним левітуючим об’єктом з’явилася після створення спеціального модулятора звуку. Він складається з 256 крихітних динаміків, які для утримання кожного предмета відтворюють звук різної частоти.

На даний момент звуковий модулятор здатний одночасно утримувати в повітрі 25 предметів. Професор Марзо зазначив, що створивши модулятор із збільшеною кількістю динаміків можна досягти того, що в повітрі будуть левітувати більше 100 об’єктів.

В майбутньому такий «акустичний пінцет» може стати важливою частиною нового покоління дисплеїв, що показують тривимірні зображення. Наприклад, він зможе утримувати в повітрі тисячі маленьких кубиків, які будуть грати роль пікселів і складатися в найрізноманітніші 3D-фігури.

Також технологія може бути корисна в медицині, наприклад, для переміщення ліків всередині організму або проведення хірургічних операцій. Вважається, що всередині організму об’єкти будуть переміщатися набагато легше ніж в повітрі за рахунок рідкого середовища.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: