Застібка за типом пташиного пера дасть фору липучці велкро
18 Січня , 2019
Новий ультразвук дозволив почути рух бактерій
18 Січня , 2019

Створено стійкий матеріал, що відштовхує лід

Через лід США щорічно втрачає мільйони доларів: нерідко саме він стає причиною зупинки роботи аеропортів і відключення електрики. Проте, здається, скоро однією проблемою у світі стане менше, так як дослідники з Університету Х’юстона створили матеріал, з якого лід можна струсити одним порухом руки. Більш того, вкриті новим матеріалом автомобілі і літаки будуть очищатися від льоду прямо під час руху.

При створенні нового матеріалу вчені використовували нову теорію фізики, де їм потрібно тільки вказати властивості матеріалу — принцип сам підказував їм, який матеріал необхідно синтезувати. Нове покриття складається з силікону і полімерів і практично не прилипає до льоду. Дослідники впевнені, що використаний принцип здатний допомогти у створенні інших матеріалів, наприклад, відштовхуючих хвороботворні бактерії.

Ми розробили нову фізичну концепцію і відповідний матеріал для льоду, який демонструє надзвичайно низьку адгезію до льоду при тривалій механічній, хімічній та екологічній стійкості.

Керівник дослідження Хаді Гасемі зізнався, що раніше вони вже намагалися створити подібний матеріал, але всі ранні варіанти не могли повністю вирішити проблему прилипання льоду до поверхні. Новий матеріал відштовхує замерзлу воду, утворюючи тріщини на місці зіткнення. Вважається, що лід може відійти з поверхні під впливом вітру, тобто літаки будуть практично повністю захищені від замерзання.

Матеріал можна наносити на будь-яку поверхню. Примітно, що він не схильний до впливу ультрафіолетових променів, що дуже важливо для автомобілів, літаків та іншої техніки, адже вона часто знаходиться на сонці. Термін дії досягає 10 років, що теж вражаючий результат.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: