Вчені знайшли спосіб, як приборкати енергію термоядерного синтезу
4 Грудня , 2018
Занедбані вугільні шахти Британії перетворять на «глибинні ферми»
5 Грудня , 2018

Створено перший у своєму роді магнітний діод

Електричні діоди, які проводять електричний струм в одному напрямку і блокують його проходження в зворотному напрямку, є одним з базових видів електронних компонентів. У переважній більшості випадків діоди можна знайти в “ядрі” будь-якого електронного чіпа або пристрою, які принципово не зможуть працювати без цих пристроїв. За останні роки вченими були розроблені аналоги діодів, що реалізують функцію односторонньої провідності для тепла, світла і звукових хвиль, а нещодавно фізики з університету Інсбрука та Інституту квантової оптики та квантової інформації створили перший магнітний діод і продемонстрували його працездатність в лабораторних умовах.

“Наш пристрій робить можливою передачу магнітного поля від першого магнітного елемента, наприклад, постійного магніту або котушки індуктивності, до другого. Але коли ролі цих двох елементів змінюються, то передача магнітного поля блокується” – розповідає Хорді Прат Кампс (Jordi Prat Camps), провідний дослідник. З технічної точки зору це означає, що взаємний магнітний зв’язок між двома елементами, який в звичайних умовах є абсолютно симетричним, стає кардинально асиметричним.

Ключовим компонентом магнітного діода є електричний провідник, що рухається з постійною швидкістю в певному напрямку, через який тече електричний струм. “Коли провідник розташовується близько до магнітних елементів і переміщується із заданою швидкістю, індуктивне зчеплення між елементами набуває односпрямований характер і виникає магнітний аналог діода” – розповідає Хорді Прат Кампс.
Системи з двох і більшої кількості магнітних елементів використовуються зараз в безлічі ключових технологій, таких, як електродвигуни, трансформатори, магнітні запам’ятовуючі пристрої і установки магнітно-резонансної томографії. Але у всіх цих технологіях використовуються елементи, що мають симетричне магнітне зчеплення.

“Доступність нового магнітного компонента, діода, може відкрити цілу гаму нових можливостей для вже існуючих технологій” – розповідає Герхард Кірхмайр (Gerhard Kirchmair), – “наприклад, таким чином можна підвищити ефективність бездротових зарядних пристроїв, таким чином, щоб енергія “витікала” тільки в одному напрямку, від зарядної станції до заряджуваного пристрою, але не навпаки”.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: