Cheetah 3 – “незрячий” робот, здатний бігати, підніматися по сходах і долати перешкоди
24 Липня , 2018
Sony випустила проривний мобільний сенсор з роздільною здатністю 48 мегапікселів
25 Липня , 2018

Створено перший у світі аерозоль з наноботами

Вчені з Массачусетського технологічного інституту створили перший в світі аерозоль, що містить наноботи. Це відкриття може радикально змінити розвиток робототехніки. Ці наноботи можуть робити практично все, від виявлення небезпечного протікання в трубах до діагностування проблем зі здоров’ям. Стаття про відкриття опублікована в журналі Nature Nanotechnology

Кожен сенсор в аерозольному спреї складається з двох частин. Перша — це колоїд, крихітна нерозчинна частинка або молекула. Колоїди настільки малі, що можуть ширяти в повітрі або воді вічно — сила частинок, що зіштовхуються навколо них, більша сили тяжіння.

Друга частина — це складна схема, що складається з хімічного детектора, побудованого з двовимірного матеріалу, на кшталт графена. Коли цей сенсор зустрічає певну хімічну речовину в навколишньому середовищі, його здатність проводити електрику посилюється. У схемі також передбачений фотодіод, пристрій, здатний конвертувати світло навколо в електричний струм. Він забезпечує систему енергією, необхідною для збору даних і пам’яті нанобота.

Дослідники прищепили схему на колоїди, таким чином давши останнім здатність подорожувати в унікальних навколишніх середовищах. Вчені надали наноботам форму спрею, тобто, тепер їх можна розбризкувати. Такий метод доставки був би неможливий без колоїдів. «Схеми не могли б існувати без субстрату, — говорить провідний автор дослідження Майкл Страно. — Ми повинні були створити схеми частинки, щоб надати системі міцність, а також зробити досить великими, щоб боти могли подорожувати з потоком».

Для чого потрібні такі наноботи? Вчені продемонстрували декілька способів їх використання. Наприклад, вони спроектували сенсори так, щоб ті фіксували отруйний аміак, і випробували цю здатність у секції труби. Вони розпорошили сенсори з одного кінця, а з іншого зібрали їх за допомогою марлі. Проаналізувавши інформацію в схемах, вони змогли сказати, чи вступали сенсори в контакт з аміаком.

В реальному світі технологія може позбавити інспекторів необхідності оглядати всю трубу зовні, так як можна буде просто розпорошити там аерозоль з наноботами.

Ця ж технологія може допомогти з діагностикою захворювань у людському організмі, подорожуючи по травному тракту, збираючи інформацію і доставляючи її лікарям. «Ми вважаємо наше дослідження введенням в абсолютно нову сферу робототехніки», — говорить Страно.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: