SpaceX готується до запуску оновленої Falcon 9
10 Травня , 2018
Мультитач-наклейки перетворять тіло людини в пульт дистанційного керування
10 Травня , 2018

Створено дослідний зразок супершвидкісної камери, здатної фіксувати зіткнення гамма-променів

Дослідники й інженери з університету Вісконсіна-Медісона (University of Wisconsin-Madison) закінчили розробку і виготовлення дослідного зразка настільки високошвидкісної камери, що вона здатна фіксувати навіть короткочасні ефекти, які виникають у момент зіткнення космічних гамма-променів з верхніми шарами земної атмосфери. Пізніше ця камера буде встановлена на новому телескопі для проведення реальних випробувань нових технологій, які, у разі успіху, будуть використані при створенні телескопа Cherenkov Telescope Array (CTA).
Телескоп CTA стане наземною обсерваторією наступного покоління, яка буде працювати в гамма-діапазоні і в інших найбільш високоенергетичних діапазонах електромагнітного спектру. До складу обсерваторії увійде понад 100 телескопів, розкиданих по різних точках північної і південної півкулі нашої планети. І після запуску обсерваторія CTA стане найбільшою і найвисокочутливішою наземною гамма-обсерваторією.

“Скоро ми отримаємо можливість знімати відео зі швидкістю мільярд кадрів на секунду” – розповідає професор Джастін Ванденбрук (Justin Vandenbroucke), який керував розробкою нової камери, – “Настільки висока швидкість зйомки дозволить нам побачити і вивчить “душ” з елементарних частинок, які народжуються в результаті зіткнень космічних променів з атомами земної атмосфери”.

Швидкі спалахи слабкого світла, що виникають у випадкові моменти часу, вимагають від нової камери надвисокої чутливості і вкрай широкого кута огляду. В атмосферній “зливі” імпульси світла, випромінювання Черенкова, тривають близько шести наносекунд. Однак, кожен такий спалах є наслідком зіткнення гамма-фотона, в трильйон разів більш високоенергетичного, ніж звичайні фотони світла, видимі оком.
Дослідники сподіваються на те, що вивчення космічних гамма-променів дозволить їм знайти відповіді на деякі з фундаментальних питань. “Гамма-промені несуть в собі величезну кількість інформації” – розповідає професор Ванденбрук, – “Вони можуть нам вказувати на джерела гравітаційних хвиль, такі, як зіткнення нейтронних зірок, і вони можуть зіграти важливу роль у пошуку джерел високоенергетичних часток-нейтрино”.
Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: