В Стенфорді створили «штучні легені», які перетворюють воду в паливо
25 Грудня , 2018
Комп’ютер на базі живої амеби зумів вирішити складну математичну задачу
27 Грудня , 2018

Створено біорозкладаний пластик, при виробництві якого взагалі немає відходів

Пластикові відходи є дуже важливою проблемою для екології нашої планети. Взяти хоча-б Велику тихоокеанську сміттєву пляму, проблему з якою так і не можуть вирішити. Вже зараз існує не мало проектів з виробництва біорозкладаного пластику, але всі вони при величезній потенційній користі несуть і іншу: найчастіше при створенні безпечного для природи пластику утворюються шкідливі відходи або виснажуються природні ресурси. Але, схоже, група вчених з Ізраїлю придумала, як вирішити і цю проблему.

Нова технологія виробництва стійких біополімерів належить дослідникам з Тель-Авівського університету. Вчені розробили спосіб створення пластику, який не вимагає, землі, прісної води або дорогих ресурсів хімічної промисловості. Тоді як же їм це вдалося?

Як пише EurekAlert! з посиланням на журнал Bioresource Technology, вся справа у використанні морських мікроорганізмів, які живляться багатоклітинними водоростями. Простіше кажучи, морський планктон. Продуктом життєдіяльності якого є субстрат для виробництва полігідроксіалканоатів — дешевих речовин для виробництва пластику, який розкладається в ґрунті лише за 2 роки.

«Звичайний пластик розкладається сотні років. Тому, пляшки, упаковка і пакети створюють пластикові «континенти» в океанах, що наражає на небезпеку тварин і забруднює навколишнє середовище. Більш того, пластик виробляється з нафтопродуктів, а сам промисловий процес супроводжується виділенням небезпечних хімічних речовин.» — заявив провідний автор роботи Олександр Гольдберг.

Для того, щоб створити біорозкладаний пластик, за словами вчених, потрібно не так вже й багато: морські мікроорганізми і водорості. А вся реакція відбувається в солоній морській воді.

«Вже є заводи, які можуть виробляти новий вид біопластика в промислових масштабах, але вони використовують рослини, які вимагають сільськогосподарських земель і прісної води. Потрібно лише перепрофілювати їх для роботи з новим видом вихідних матеріалів.»

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: