Fortis Tool Arm – третя механічна “рука”, що дозволяє людині оперувати важким і громіздким інструментом
11 Травня , 2017
Українські «сонячні жалюзі» SolarGaps вийшли на Kickstarter
11 Травня , 2017

Створено перший реактивний двигун, повністю виготовлений за допомогою технології тривимірного друку

Ми розповідали про використання технологій тривимірного друку в справі створення деяких деталей і вузлів реактивних двигунів. У всіх випадках ці деталі і вузли виготовлялися з металу за допомогою технології плавлення металевого порошку променем світла потужного лазера. А нещодавно дослідники з Массачусетського технологічного інституту провели успішний запуск” реактивного двигуна, повністю виготовленого за допомогою тривимірного друку, при цьому, кожух двигуна і деякі інші його вузли були виготовлені не з металу, а зі звичайного пластику.
Звичайно, всі пластикові вузли розташовувалися на достатньому віддаленні від місця згорання палива. Тим не менше, ці елементи встигли “поплисти” і втратити свою форму під час першого запуску двигуна. Тому друга спроба запуску виявилася менш успішною.
Створення такого наполовину пластикового реактивного двигуна було не з розряду експериментів типу “це ми вміємо і це ми можемо”. Технологія тривимірного друку металом є досить дорогим задоволенням, один принтер Markforged Mark Two коштує “всього” 13.5 тисяч доларів. Тому використання пластику в реактивних двигунах може дати іншим групам з більш скоромним бюджетом створювати і запускати свої ракети, які будуть одноразовими.
Поки ще рано говорити про якісь подальші перспективи роботи в даному напрямку. Але, цілком ймовірно, що все це, зрештою, призведе до появи космічних апаратів чи супутників, які замість одного великого, складного і дорогого двигуна, будуть оснащені достатньою кількістю малих, дешевих одноразових пластикових двигунів. Ці двигуни будуть вмикатись лише при необхідності і будуть відстрілюватись в простір після використання.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: