Нова наноплівка перетворює тепло працюючих пристроїв в електрику
18 Квітня , 2018
FlyJacket: екзоскелет для керування дроном
19 Квітня , 2018

Створені надтонкі сонячні батареї, які можна кріпити на одяг

Чи багато у вас гаджетів, які ви постійно носите з собою? Напевно крім смартфона у більшості є як мінімум фітнес-браслет або розумний годинник, планшет і ще щось. І кожен цей прилад необхідно заряджати, що робить пристрої не такими вже й мобільними. Але, погодьтеся, було б чудово, якщо ми лише поклали б смартфон в кишеню — і він почав би заряджатися. У майбутньому таке цілком можливо завдяки групі вчених з Токіо, які створили найтонші і в той же час еластичні сонячні батареї.

Розробка японських вчених з Riken-Toray Industries Inc. являє собою по суті звичайні сонячні панелі, за тим лише винятком, що їх товщина становить 3 мікрометра, вони спокійно переносять розтяг та стискання, можуть без проблем кріпитися на тканину і будь-яку іншу поверхню, а також витримують температуру до 100 градусів Цельсію. Ефективність перетворення енергії складає приблизно 10%, що набагато вище, ніж у будь-якого аналогічного пристрою, наявного на ринку. За словами одного з авторів проекту Такао Сомія, їх сонячні батареї мають низьку собівартість, і розробники очікують «високий попит на цю технологію».

Крім створення «зарядних пристроїв з одягу», елементи живлення можна використовувати і для інших потреб. Наприклад, закріпити на наметі, що забезпечить користувачів електроенергією на природі далеко від цивілізації. Незважаючи на досить гарні показники, пристрій все ще знаходиться на  ранньому етапі розробки і не позбавлений недоліків. Наприклад, батареї швидко руйнуються під впливом води і кисню, але японські інженери планують впоратися з цією проблемою протягом найближчої пари років.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: