Вчений з NASA наочно показав, наскільки відносно повільною може бути швидкість світла
20 Січня , 2019
Stratolaunch Systems відмовилася від більшості своїх проектів після смерті Пола Аллена
21 Січня , 2019

Створена «розумна» етикетка, що живиться радіохвилями

Здається, в майбутньому не залишиться жодного предмета, не оснащеного «розумними» функціями. Якщо близько 20 років люди були в захваті від кишенькових комп’ютерів, то тепер їх не здивувати навіть «розумним» одягом. Можливо, хоч якісь емоції викличе винахід компанії Wiliot — вона створила тонкий Bluetooth-чіп, який можна використовувати як етикетку для одягу. Творці вже придумали купу варіантів використання незвичайних етикеток: від створення рекомендацій з вибору одягу до захисту від крадіжок.

Перше, про що потрібно розповісти — це незвичайний спосіб живлення крихітного пристрою. Йому не потрібен акумулятор, тому що енергія береться з оточуючих радіохвиль, таких як Wi-Fi, Bluetooth і стільникові сигнали. Компанія запевняє, що цієї енергії вистачить для взаємодії із зовнішніми пристроями: чіп зможе вимірювати вагу, температуру і визначати місце розташування, щоб відправляти ці дані на смартфон, пральну машину та іншу техніку.

За словами Стіва Статлера, віце-президента Wiliot з маркетингу, завдяки високотехнологічним етикеткам люди зможуть легко знайти втрачені або вкрадені речі. Також одяг з Bluetooth-модулем зможе взаємодіяти з пральною машиною щоб переконатися, що вона не втратить колір через неправильний режим прання. Смартфони зможуть відслідковувати, які речі є в гардеробі і давати користувачеві можливість обрати одяг не відкриваючи шафу.

Особливий інтерес до незвичайного пристрою може виникнути у роздрібних продавців. Мало того, що вони можуть отримати інструмент для стеження за статусом доставки товару, так ще й оперативно дізнаватися про їх фізичну наявність на складі.

Нещодавно компанія закрила раунд фінансування на 30 мільйонів доларів, серед інвесторів значаться навіть Samsung і Amazon. На даний момент компанія веде переговори із зацікавленими у технології виробниками. Чіп стане доступний стороннім компаніям ближче до 2020 року, коли навчиться шифрувати дані і стане біологічно розкладаним.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: