Що станеться з людиною при падінні на нейтронну зірку
28 Березня , 2017
Проект сонячної велосипедної дороги SolaRoad розширюється
28 Березня , 2017

Створена чутлива штучна шкіра з графена

Графенова шкіра більш чутлива, ніж наша.

Дослідники з Університету Глазго розробили новий тип штучної шкіри, яка більш чутлива, ніж наша власна. Вона створена лише з одного атомного шару графену і функціонує в якості м’якого епідермісу, що має сенсорну чутливість.

Создана чувствительная искусственная кожа из графена, позволяющая генерировать энергию для своей работы, а в будущем – и для протезов

Крім того, така сенсорна шкіра є повністю автономною. Під шаром графена розташована сонячна панель. Графеновий шар досить прозорий і пропускає близько 98% доступного світла. Таким чином, для повноцінного функціонування пристрою достатньо сонячного світла.

Новий матеріал може застосовуватись в робототехніці для створення більш реалістичних роботів, здатних відчувати дотики. Крім того, він буде актуальний і в медицині. За допомогою такої штучної шкіри можна допомогти пацієнтам після ампутації кінцівок.

Так, доктор Равіндер Дахія вже почав розробляти протези рук, які можна надрукувати на 3D-принтері. Завдяки відсутності батарей і невисокій вартості матеріалів, ціна такої роботизованої руки зі штучною шкірою складе близько $350.

Це значно дешевше, ніж стандартні протези з живленням від батарей. Зазвичай, вони коштують десятки тисяч доларів. При цьому, штучні кінцівки будуть досить легкими і чутливими. Новий матеріал, також, може використовуватись і в інших цілях, наприклад, у чутливих сенсорах для спортсменів або діабетиків.

Разом з тим, Равіндер Дахія заявляє, що він знаходиться лише на початку шляху. Надалі він має намір зайнятись розвитком технології генерації енергії, щоб її було достатньо не лише для живлення сенсора штучної шкіри, але і для електромоторів роботизованих кінцівок. Це дозволить створити повністю незалежні протези.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: