Створена «розумна» етикетка, що живиться радіохвилями
21 Січня , 2019
Надрукований на біопринтері імплант повернув рухливість паралізованим мишам
22 Січня , 2019

Stratolaunch Systems відмовилася від більшості своїх проектів після смерті Пола Аллена

Через кілька місяців з моменту смерті її засновника Пола Аллена (більш відомого як співзасновник Microsoft) компанія Stratolaunch Systems вирішила закрити кілька проектів, спрямованих на розробку пускових систем космічних апаратів. Про це повідомляє портал GeekWire. Нагадаємо, що Stratolaunch зараз веде розробку найширшого в світі літака і він майже готовий до свого першого польоту.

Крім розробки найширшого в світі літака, який представляє собою двофюзеляжную літаючу платформу для виведення ракет на низьку навколоземну орбіту, компанія планувала створити багаторазовий космоплан, новий тип ракетного двигуна і три ракети. Про ці проекти було оголошено в серпні минулого року. До цього моменту всі ці проекти, крім літака, який майже готовий до свого першого польоту, перебували на стадії «проектування». Згідно джерела новини, від більшої частини з них в результаті було вирішено відмовитися, зосередившись на розробці літаючої платформи для космічних запусків.

Перший запуск нової ракети «Medium Launch Vehicle» власної розробки планувалося здійснити у 2022 році. У повідомленні вказується, що в липні минулого року Stratolaunch вже провела випробування ключового компонента для свого нового воднево-кисневого двигуна PGA, названого на честь засновника компанії Пола Гарднера Аллена, але, схоже, проект так і не буде завершено.

Випробування газогенератора ракетного двигуна Stratolaunch Systems

«Stratolaunch припиняє розробку сімейства пускових апаратів і ракетного двигуна. Ми проведемо оптимізацію і спрямуємо всі сили на проект літаючої платформи та її підготовку до демонстраційного запуску нової ракети Northrop Grumman Pegasus XL. Ми пишаємося своїми здобутками і з нетерпінням чекаємо першого польоту, який відбудеться в 2019 році», — йдеться в повідомленні компанії.

За даними джерела, Stratolaunch вже скоротила 50 співробітників, залишивши в штаті 20 осіб, які продовжать роботу над літаком і підготують його до першого запуску цього року.

Величезна двофюзеляжная машина вагою 227 тонн з розмахом крил 117 метрів буде призначатися для виведення у верхні шари атмосфери компактних космічних апаратів, які в свою чергу будуть використовуватися для подальшого підйому і виведення, наприклад, невеликих супутників на низьку навколоземну орбіту. Минулого тижня літак в черговий раз вивели з ангара і розігнали на злітно-посадковій смузі аеропорту Мохаве (Каліфорнія, США) до 200 кілометрів на годину.

На жаль, представник компанії, з яким спілкувалися журналісти GeekWire не уточнив, що стало причиною відмови від більшості озвучених раніше проектів. Але, судячи з усього, мова йде про нестачу фінансування. GeekWire зазначає, що багато засновників приватних космічних компаній вкладають в розробку своїх проектів власні кошти. Наприклад, Джефф Безос, а також сер Річард Бренсон інвестували приблизно по 1 мільярду доларів на створені ними компанії Blue Origin і Virgin Galactic відповідно.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: