Марсохід Mars 2020 має всі шанси продовжити шлях марсохода-ветерана Spirit
16 Лютого , 2017
Японці створили перший дисплей, що має рівень прозорості 80 відсотків
16 Лютого , 2017

Starshot: космічні вітрильники буде гальмувати гравітація Альфа Центавра

У квітні 2016 року мільярдер Юрій Мільнер анонсував запуск проекту Breakthrough Starshot Initiative. Він планує вкласти 100 млн. доларів в розробку надлегких сонячних вітрил, які будуть розганятися до 20% швидкості світла, щоб за 20 років досягти зоряної системи Альфа Центавра.

Основною проблемою залишається питання про те, як сповільнити швидкість апарату, коли він досягне своєї мети. Рене Хеллер з інституту дослідження Сонячної системи імені Макса Планка в Геттінгені і його колега Міхаель Хиппке запропонували використовувати для цієї мети радіацію і гравітацію зірок системи Альфа Центавра. Завдяки їм буде можливим навіть перенаправити апарат до червоного карлика Проксима Центавра і її землеподібної планети Проксіма b.

Рішення вчених полягає в тому, щоб після прибуття переорієнтувати вітрила апарату так, щоб його оптимальним чином уповільнювала радіація, що виходить від зірок системи Альфа Центавра. Їх розрахунки базуються на тому, що космічний апарат буде важити менше 100 грамів і буде прикріплений до сонячного вітрила площею 100 000 кв. м. (еквівалент 14 футбольних полів). При підльоті до Альфа Центавра гальмівна сила буде збільшуватися. Чим більше вона буде, тим більш ефективно космічний апарат зможе знизити швидкість по прибутті. Причому ті ж закони фізики можуть бути використані для розгону при відправленні з Сонячної системи, коли Сонце буде служити фотонною гарматою.

 

солнечный парусник в космосе

Спочатку на максимальній швидкості 13 800 км/с (4,6% швидкості світла) крихітному космічному апарату потрібно буде наблизитися до зірки Альфа Центавра А приблизно на 4 млн. кілометрів, що відповідає чотирьом її радіусам. Якщо швидкість буде вище, то він просто перелетить її.

Під час зустрічі з зіркою апарат, ймовірно, буде не тільки зупинено її радіацією, але і втягнуто в її гравітаційне поле. Це явище можна буде використовувати для зміни напрямку. Подібні пертурбаційні маневри в нашій Сонячній системі проводилися космічними апаратами безліч разів.

Незважаючи на те, що запропонований сценарій опирається на математичні розрахунки і комп’ютерну симуляцію, технічне оснащення апаратів вже розробляється вченими. Одним з варіантів для виготовлення вітрила може послужити графен з відбиваючою плівкою, який здатний без шкоди для себе піддаватися високим навантаженням і витримувати колосальні перепади температур.

Джерело: phys.org

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: