Вуглекислий газ використали як реагент для промисловості
28 Липня , 2018
Google випустила ключ безпеки Titan для захисту від злому акаунтів
28 Липня , 2018

США відновлюють програму космічних систем для перехоплення балістичних ракет

Американські військові повинні приступити до розробки давачів і зброї космічного базування, призначених для виявлення пуску і перехоплення балістичних ракет відповідно, пише автор The Drive Джозеф Тревітік.

Експерт зазначає, що подібні вимоги до Агентства з протиракетної оборони США прописані в проекті військового бюджету на 2019 фінансовий рік, узгодженому сенатом і палатою представників Конгресу Сполучених Штатів.

Проект закону, якщо його підпише президент країни Дональд Трамп, зобов’яже Пентагон почати розробку зброї космічного базування навіть у тому випадку, якщо це вимагатиме перегляду національної стратегії ПРО (тобто «Оглядового доповіді з протиракетної оборони»), що може зіткнутися з супротивом військових.

Датчики виявлення пуску балістичних ракет повинні бути розгорнуті в космосі не пізніше 2022 року.

Космічна зброя буде «орієнтована на регіони», тобто здатна реагувати на загрози, що виходять тільки з конкретних частин світу, наприклад Північної Кореї чи Росії.

Такі засоби, зазначає The Drive, повинні перехоплювати ракети вже на стартовій ділянці траєкторії.

Тревітік зазначає, що в даному випадку фактично мова йде про відновлення програми стратегічної оборонної ініціативи SDI (Strategic Defense Initiative), згорнутої через два роки після розпаду СРСР (в 1993 році).

«Чверть століття потому військові США, схоже, готові спробувати ще раз, а Конгрес, схоже, хоче його [проект] просунути», — пише експерт.

Тревітік відзначає, що за останні роки «технологія значно просунулася вперед», зокрема, щодо твердотільних лазерів, мікрохвильової зброї і рельсотронів.

З іншого боку, експерт задається питанням про вартість розташування такої зброї в космосі і припускає, що збільшення кількості звичайних протиракет може обійтися набагато дешевше.

У квітні один з архітекторів програми SDI Анжело Кодевілла заявив, що протистояти новітнім російським і китайським міжконтинентальним балістичним ракетам можуть тільки дві системи космічного базування: орбітальні оптичні датчики, що виявляють наземні пуски, і лазери, що знищують ракети.

У лютому глава Стратегічного командування Збройних сил Сполучених Штатів генерал Джон Хайтен для протидії гіперзвуковій зброї запропонував зосередитися на засобах космічного базування для запобігання запуску і ліквідації балістичних ракет і гіперзвукових літальних апаратів.

Оголошена в березні 1983 року 40-м президентом США Рональдом Рейганом стратегічна оборонна ініціатива передбачала розгортання систем космічного базування, які, за задумом творців, унеможливлювали враження територій США і країн-союзників міжконтинентальними балістичними ракетами супротивника.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: