Nimble: робот, який літає як справжня комаха
17 Вересня , 2018
Розроблені екологічно чисті кондиціонери на основі магнітів
20 Вересня , 2018

Сполука лантану і водню побила рекорд надпровідності

Надпровідники набирають обертів, і рекордсмен може бути повалений в будь-який момент. Нещодавнє дослідження на тему надпровідності — передачі електрики без опору — проявило даний ефект при температурах, вище, ніж спостерігали раніше. Ефект проявився в сполуках лантану і водню, стиснених під високим тиском.

Всі відомі надпровідники працюють тільки будучи переохолодженими, що ускладнює їх використання в реальному світі. Якби вчені виявили надпровідник, що працює при кімнатній температурі, цей матеріал можна було б інтегрувати в електронні пристрої та дроти, зберігши величезну кількість енергії, яка втрачається через електричний опір. Тому вчені постійно шукають високотемпературні надпровідники. Поточний рекорд належить сульфіду водню, який також потрібно стискати — він працює при температурі -70 градусів Цельсію.

Новий прояв надпровідності вилився в різке падіння опору в лантано-водневих сполуках при охолодженні до певної температури. Одна група фізиків виявила, що опір падає при -13 градусах Цельсію, при температурі холодного зимового дня. Надпровідником матеріал став при тиску 2 мільйони атмосфер, будучи стиснутий двома алмазами. Деякі зразки демонстрували надпровідність і при більш високих температурах (до 7 градусів).

Перша робота на цю тему під авторством Расселла Хемлі з Університету Джорджа Вашингтона і його колег була опублікована 23 серпня в arXiv.org.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: