CUE – робот-баскетболіст від компанії Toyota, який перевершує професійних гравців по точності кидків
20 Березня , 2018
Глава Amazon вигуляв собаку-робота Boston Dynamics
20 Березня , 2018

Спецслужби США хочуть забезпечити геотегами всі фотографії в світі, використовуючи ландшафт на знімках

Агентство передових досліджень у сфері розвідки (IARPA) допустило витік інформації про проект «Finder». Особливий пошуковий механізм, чиє завдання аналізувати нескінченну кількість користувальницьких фотографій та визначати географічні координати місця, в яких ті зроблені. Зрозуміло, із метою швидкого виявлення недругів держави, які обожнюють селфі.

Аналіз геотегів публікацій взятий на озброєння спецслужбами давним-давно, але потроху технічно грамотні люди навчились відключати їх в налаштуваннях своїх гаджетів. Тому нова концепція полягає в тому, щоб вичислити місцеположення автора знімка за непрямими даними, після чого присвоїти йому той же геокод, але тільки у внутрішній шпигунській системі, для службового користування.

Попередником Finder була нейромережа від Google, відома як «PlaNet». За її допомогою обробили 126 млн. фотографій на відкритій місцевості з геотегами і без них, щоб навчити нейромережу розпізнавати пейзаж на задньому фоні в кадрі. Результати були непогані, але мізерні – якщо в тій же Східній Гуті в Сирії мало фотографували в цілому, то і працювати нейромережі, по суті, було ні з чим.

Тому нова мета проекту Finder – навчитися використовувати дані з будь-яких джерел, щоб максимально точно визначати місце на планеті Земля, де був зроблений конкретний знімок. У переліку підрядників значаться Applied Research Associates, BAE Systems, Leidos, пошукач буде сумісний з інструментами Aladdin Video і Deep Intermodal Video Analytics. Перший аналізує метадані відеороликів із соціальних мереж, другий розпізнає на відео ознаки «небезпечних дій» людей і може використовувати безліч камер відеоспостереження одночасно.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: