З наступного року “Мотор Січ” почне виробництво композитного гелікоптера
26 Липня , 2019
Еластичні «розумні рукавички» розпізнають жести з рекордною точністю
27 Липня , 2019

SpaceX запустила корабель Dragon до МКС з новим стикувальним вузлом

Компанія SpaceX за допомогою ракети-носія Falcon 9 запустила космічний корабель Dragon, який несе до Міжнародної космічної станції приблизно 2,5 тонни вантажу і обладнання. Серед іншого, корабель доставить на МКС новий стикувальний вузол IDA-3 (International Docking Adapter): до нього зможуть причалювати пілотовані апарати SpaceX і Boeing.

Спочатку запуск Dragon SpaceX планувала провести 8 липня, проте його кілька разів переносили. Тепер же, в ніч з четверга на п’ятницю, SpaceX все ж запустила корабель — за допомогою ракети-носія Falcon 9.

Перший ступінь Falcon 9 успішно повернулася на Землю, зробивши посадку недалеко від місця старту, а Dragon зараз прямує до МКС, з якою проведе стиковку, як очікується, у другій половині дня в суботу. (Даний корабель Dragon, як повідомляється, вже здійснює третій політ до МКС.)

Загалом Dragon несе близько 2,5 тонн вантажу і обладнання. Зокрема, корабель має доставити на МКС новий стикувальний вузол IDA-3. Згідно з планами, IDA-3 встановлять на американському модулі Harmony в середині наступного місяця; за його допомогою з МКС зможуть стикуватися пілотовані кораблі, що розробляються комерційними компаніями (SpaceX і Boeing) в рамках програми NASA Commercial Crew Development.

Крім іншого, Dragon несе до МКС американський біопринтер BioFabrication Facility — він буде друкувати тканини з живих клітин. Передбачається, що такі експерименти можуть допомогти в розробці методів друку органів для пересадки людині.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: