Павуковий шовк запропонували використовувати в якості м’язів роботів
2 Березня , 2019
Іонний комп’ютер IonQ показав високу стійкість до декогеренції
3 Березня , 2019

SpaceX вперше запустила пілотований корабель Crew Dragon до МКС

Відбулося те, чого чекали багато років і що відкладалося в ході неодноразових перенесень: відбувся запуск Crew Dragon від SpaceX. Сьогодні зі стартового майданчика LC-39A космічного центру ім. Кеннеді у Флориді (звідти злітали «Аполлони» і космічні шатли) злетіла ракета Falcon 9 з місією SpX-DM1. Разом з нею в космос відправився пілотований космічний корабель Crew Dragon (Dragon 2) з манекеном Ріплі (головної героїні серії фільмів «Чужий») і попрямував до Міжнародної космічної станції.

Пряма трансляція запуску велася на каналах NASA і SpaceX.

О 2:49 (ET) — 10:49 МСК — Crew Dragon злетів у небо і розвернувся на орбіті вже за 11 хвилин. Потім SpaceX посадила свою ракету Falcon 9 на одну з барж в Атлантиці — для компанії це став 35-й успішний запуск. Капсула, яка зараз знаходиться на орбіті Землі, спробує зістикуватися з Міжнародною космічною станцією завтра вранці. Це генеральна репетиція доставки астронавтів на орбітальну лабораторію, яка одного разу відбудеться.

Crew Dragon — важлива частина програми NASA з розвитку приватних пілотованих космічних кораблів, яка обертається навколо розробки приватного космічного апарату для відправки людей на Міжнародну космічну станцію і назад. В рамках цієї програми дві компанії — SpaceX і Boeing — розробляють свої власні капсули, які зможуть доставляти астронавтів NASA в космос і потім повертати їх на Землю. Але перш ніж ці капсули зможуть нести людей, NASA хоче побачити транспорт в дії.

Цього разу живих пасажирів не було. Але розумний манекен на ім’я Ріплі — оснащений давачами і одягнений в спецкостюм SpaceX — стежив за обстановкою. Сидячи на одному з чотирьох пасажирських місць, Ріплі збирає дані про те, як політ може вплинути на організм людини. Пряма трансляція SpaceX також дала уявлення про стан Ріплі під час запуску. Крім того, всередині транспортного засобу була поміщена невелика іграшка у формі Землі, яка сплила в повітря, коли Crew Dragon опинився в умовах мікрогравітації.

Коли в неділю вранці Crew Dragon з Ріплі на борту зустрінуться з МКС, капсула буде маневрувати в напрямку станції і спробує приєднатися до вільного порту. Цей док був встановлений спеціально для SpaceX і Boeing. Використовуючи серію лазерів і програмне забезпечення, Crew Dragon ідентифікує стикувальний адаптер і приєднається до нього самостійно, без допомоги астронавтів на борту станції.

Попередник Crew Dragon — капсула Dragon — використовує інший підхід. Поставляючи матеріали на МКС, вантажна версія причалює, а не пристиковується. Член екіпажу на борту МКС використовує роботизований маніпулятор станції, щоб захопити вантажну капсулу і доставити її до порту. А ось Crew Dragon буде повністю самостійним.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: