Вчені розробили “тканинну батарею”
12 Листопада , 2018
Вчені-фізики створили новий тип найпростішого квантового “твердого диска” для світла
13 Листопада , 2018

SpaceX перегляне план запуску інтернет-супутників через космічне сміття

Протягом останніх декількох років SpaceX працювала над своїм проектом Starlink, мета якого полягає в запуску тисяч низькоорбітальних супутників, які забезпечать високошвидкісний доступ в Інтернет людям по всьому світу. У лютому компанія доставила на орбіту два прототипи супутників, які використовувалися для тестування технології перед тим, як розгорнути всю систему. Але незважаючи на те, що ці супутники повинні були перейти на більш високу орбіту, ніж розташовувалися спочатку, вони не перейшли. Схоже, SpaceX трохи переглянула свої плани.

Як повідомляє The Verge, SpaceX звернулася до FCC з проханням запуску 1584 супутників на висоту 550 кілометрів, хоча спочатку передбачався вихід на 1100-кілометрову орбіту. У запиті SpaceX стверджується, що нижча орбіта допоможе компанії скоротити кількість супутників, необхідних для розгортання, і що більш важливо, допоможе з видаленням супутників після того, як вони перестануть функціонувати. Хоча SpaceX планує активно зводити з орбіти всі супутники, коли прийде час, якщо супутник відмовить і SpaceX не зможе вивести його з орбіти за планом, нижча орбіта допоможе в цій справі. На нижчій орбіті природні ефекти — гравітація і частинки в атмосфері — допомагають супутнику опускатися з часом. На висоті 550 кілометрів супутник зійде з орбіти самостійно протягом п’яти років, якщо не швидше.

Особливе занепокоєння для SpaceX являє космічне сміття, оскільки SpaceX в кінцевому підсумку планує вивести на орбіту 12 000 супутників у рамках проекту Starlink. 1584 супутники  — це лише частина з 4425 супутників, які FCC дозволила запустити на початку цього року.

У новій заявці до FCC SpaceX каже, що два її тестових супутника продемонстрували переваги роботи на нижчій орбіті. Проте, FCC все ще необхідно затвердити переглянуті плани.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: